Pożar w Lidzbarku Warmińskim. Mężczyzna zginął w swoim mieszkaniu

2022-09-29 08:56:18(ost. akt: 2022-10-02 11:59:58)
Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze

Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze

Autor zdjęcia: KP PSP Lidzbark Warmiński

W płomieniach zginął wczoraj jeden z mieszkańców ul. Kromera w Lidzbarku Warmińskim. Drugiego strażacy ewakuowali, ratując mu życie. Pożar wybuchł wieczorem ok. godz. 17.00. Nie wiadomo jeszcze co było przyczyną tragedii.
O wydobywającym się z okna czarnym dymie, powiadomił strażaków jeden z mieszkańców budynku.

— Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze budynku przy ul. Kromera w Lidzbarku Warmińskim — mówi kpt. Damian Stankiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. — Do akcji pojechały cztery nasze zastępy oraz OSP z Rogóża oraz pogotowie ratunkowe i policja. Na miejscu strażacy potwierdzili duże zadymienie lokalu.

Ratownicy weszli do środka, w pokoju obok pomieszczenia, w którym było największe zadymienia natrafili na przytomnego, ale z objawami zatrucia mężczyznę, którego ewakuowali. 54-latek został przewieziony do szpitala w Bartoszycach.

Następnie strażacy weszli do kolejnego pomieszczenia, w którym natrafili na zwęglone ciało.

W wyniku pożaru z klatki schodowej ewakuowano,poza znalezionymi w mieszkaniu objętym pożarem dwoma mężczyznami, jeszcze 9 osób. Szybko ugasili ogień.

— Nie znamy jeszcze przyczyny pożaru — kontynuuje kpt Damian Stankiewicz i dodaje, ze w mieszkaniu było dużo materiałów łatwopalnych, nagromadzonych śmieci.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5