W Lidzbarku Warmińskim zaroiło się od policjantów

2022-09-15 08:19:28(ost. akt: 2022-09-15 08:21:37)
Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Autor zdjęcia: kpp

Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji. Na murawie stadionu rywalizować będzie blisko 350 mundurowych. Zawody poświęcone są pamięci mł. asp. Marka Cekały.
Policjant Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie mł. asp. Marek Cekała zginął tragicznie na służbie w Mikołajkach w 2002 roku. 17 sierpnia 2002 roku, pełniąc służbę patrolową w Mikołajkach, podjął pieszy pościg za trzema bandytami, którzy w barze oddając kilka strzałów z broni palnej zabili innego mężczyznę. Marek Cekała zginął podczas pościgu za sprawcami napadu podczas wymiany ognia. Bohaterski policjant pośmiertnie został odznaczony Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant” i mianowany na stopień młodszego aspiranta.

Od tej tragedii minęło już 20 lat. Z tej okazji na budynku Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie zawisła pamiątkowa tablica, poświęcona pamięci poległego policjanta, ufundowana przez Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

Na pamiątkę tragicznie zmarłego funkcjonariusza organizowany jest ogólnopolski turniej piłkarski. Rozgrywki rozpoczynają się dziś i zakończą jutro. Weźmie w nich udział blisko 350 policjantów z całego kraju, którzy zmierzą się na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim.

kpp/ok

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5