Najlepsi druhowie wystartują w zawodach wojewódzkich

2022-09-13 09:06:38(ost. akt: 2022-09-13 09:27:00)

Autor zdjęcia: kp psp

W minioną sobotę, 10 września na stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek OSP powiatu lidzbarskiego.
W oficjalnym rozpoczęciu zmagań sportowych udział wzięli m.in.: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, jednocześnie Starosta Lidzbarski, Jan Harhaj, Radny do Sejmiku Wojewódzkiego Marek Chyl, Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego oraz Wójt Gminy Kiwity Wiesław Tkaczuk.

W zawodach wzięło udział łącznie 7 drużyn. W grupie „A” męskie drużyny pożarnicze: OSP Bażyny, OSP Henrykowo, OSP Orneta, OSP Kiwity, OSP Runowo oraz OSP Mingajny.

W grupie „C” kobiece drużyny pożarnicze, gdzie znalazła się drużyna z OSP Runowo.

Druhowie rywalizowali w sztafecie pożarniczej 7 x 50 z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym. Najlepsza okazała się drużyna z OSP Mingajn. Miejsce drugie przypadło OSP Orneta, a trzecie panom z OSP Runowo. Panie nie miały rywalek.

Zwycięzcy spróbują swoich sił podczas Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych, które odbędą się 24 września 2022 roku w Górowie Iławeckim.

Zawody zorganizował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim przy współudziale starostwa powiatowego i samorządów gminnych powiatu lidzbarskiego.

KP PSP/ok


Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Katarzyna Dowbor #3105174 14 wrz 2022 21:19

  Podjęłam decyzję, wyremontuję Wam tą ścianę!!!

  odpowiedz na ten komentarz

 2. SynProboszcza #3105165 14 wrz 2022 14:05

  Jestem rozczarowany całą tą sytuacją z zawodami OSP w naszym kochanym powiecie. Po tym co widziałem i co czytam zastanawia mnie dlaczego jednostka, która uzyskała najlepsze czasy i nie została obarczona żadnymi punktami karnymi wygrywa zawody strażackie? I to nie jest odosobniony przypadek, poprzednio również ta sama jednostka miała najlepsze czasy i zero punktów karnych i również wygrywała. TO JEST NIEAKCEPTOWALNE Dlaczego na zjeździe zarządu powiatowego nie zostało ustalone, że to OSP Orneta ma reprezentować Powiat Lidzbarski? Dlaczego nie jest jak dawniej, kiedy to nasi chłopacy z Ornety biegali szybciej? Dlaczego Mingajnom nie dopisali kilku punktów karnych?, kiedyś tak robiliśmy i wszyscy byli zadowoleni. Moim zdaniem nasza OSP jako najbogatsza jednostka w Gminie Orneta, powinna reprezentować wszystkich strażaków powiatu lidzbarskiego, i nie ważne że zajęli 3 miejsce. Pozdrawiam OSP z Podkarpacia

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Czytelniczka #3105125 13 wrz 2022 15:47

   Zachowanie sędziów to porażka gdyż zostali poinformowani iż w drużynie OSP Mingajny kilku panów nie ma nic wspólnego ze strażakami i nic z tym nie zrobili. To są zawody OSP a drużyna z Mingajn wystawiła gości pozbieranych wśród znajomków którzy szybko biegają . Wstyd i hańba OSP Mingajny .

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5