Policjanci gotowi na długi weekend

2022-08-12 10:16:55(ost. akt: 2022-08-12 10:26:52)
zdjęcie ilusrracyjne

zdjęcie ilusrracyjne

Autor zdjęcia: policja

Już dziś rozpoczęły się wzmożone kontrole na drogach ze szczególnym uwzględnieniem osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu, a także działania "Prędkość" skierowane przeciwko piratom drogowym.
Służbę na drogach regionu w tym czasie średnio każdego dnia będzie pełniło 160 policjantów drogówki.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu przez cały weekend czuwać będą również policyjne Grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

W 2021 roku w trakcie długiego sierpniowego weekendu na drogach Warmii i Mazur doszło do 16 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 14 zostało rannych. Policjanci byli wzywani do 190 kolizji, a w trakcie prowadzonych kontroli ujawnili i wyeliminowali z ruchu drogowego 49 jego nietrzeźwych uczestników.

Policyjne działania nie ograniczą się jedynie do dróg. Policjanci służby prewencyjnej będą także zabezpieczać miejsca, w których organizowane będą uroczystości związane z obchodzonym w tym czasie świętem, a także miejsca organizacji imprez rozrywkowych. Policyjni wodniacy natomiast będą dbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających na obszarach przywodnych i korzystających z różnego rodzaju sprzętów pływających. Funkcjonariusze będą reagować na wszelkie przypadki łamania prawa, będą kontrolować trzeźwość sterników, a także stan wyposażenia jednostek pływających. Prawidłowo zabezpieczmy swoje mieszkania i mienie, tak by nie ułatwiać zadania złodziejom, którzy tylko czekają na to, jak przez roztargnienie zapomnimy zamknąć drzwi, czy domknąć okna. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa skutecznie przyczyni się do tego, że sierpniowy długi weekend będzie bezpiecznym weekendem.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5