Mamy mistrzów Europy!

2022-07-21 10:35:00(ost. akt: 2022-07-21 10:37:00)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Tegoroczne młodzieżowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym odbywały się w stolicy Serbii. 10 dni rywalizacji w Belgradzie zaowocowało czterema medalami Natalii Bogdanowicz i złotym medalem Artura Gromka. Mistrzostwa otworzył turniej drużynowy.
Dzięki doskonałej grze Natalii, Polki stanęły na podium zajmując drugie miejsce. Kolejne dni to rywalizacja w grze mieszanej, deblu i pojedynki singlowe.
Natalia i Artur trenują ze sobą od wielu lat.

Prowadzeni od dziecka przez trenera Zbyszka Pietkiewicza udowadniają, że po pięciu latach przygotowań są gotowi na mistrzostwo nie tylko na arenie Polski. W Belgradzie w drodze po złoty medal, skuteczną grą pokonali silne pary m.in. z Francji, Portugalii.

Fantastyczny występ Natalii Bogdanowicz

Natalia była bardzo blisko by po raz drugi dzięki niej zabrzmiał w Belgradzie Mazurek Dąbrowskiego. W turnieju indywidualnym, pewna i skuteczna gra, doprowadziła ją aż do finału gdzie uległa zawodniczce z Belgii dopiero w siódmym secie.

Trener Pietkiewicz w ostatnich miesiącach wysyłał Natalię wielokrotnie na turnieje międzynarodowe z cyklu Youth Contender. Niewątpliwie pomogło to zrozumieć Natalii na jakim miejscu wśród europejskich tenisistek się znajduje, by w Belgradzie spokojnie i zdecydowanie sięgnąć po finał Mistrzostw Europy.

Po kolejny medal lidzbarczanka sięgnęła w grze podwójnej. Złoto zdobyła w parze z Rumunką Biancą Mei Rosu.

Natalia rozegrała w Serbii 32 pojedynki, z których wygrała aż 29. Do Lidzbarka Warmińskiego wróciła z czterema medalami. Po powrocie przyznała, że nie stawiała sobie konkretnego celu. Skupiała się na każdym kolejnym meczu by zagrać go jak najlepiej.

— Starałam się wykorzystać wszystko czego przez lata uczył mnie trener Zbyszek. To jemu zawdzięczam ten sukces — mówi 15 latka. — Całe szczęście, że to właśnie do Lidzbarka Warmińskiego, trener Zbyszek przeprowadził się kilkanaście lat temu — dodaje z uśmiechem Natalia.

Mistrzostwa Europy za nimi. Trenują po kolejne sukcesy

Obecnie na hali sportowej przy ul. Wierzbickiego w Lidzbarku Warmińskim trwają obozy tenisa stołowego. Od wielu lat trener Zbyszek Pietkiewicz całe wakacje spędza szkoląc swoich podopiecznych. Przyjeżdżają tu utytułowani zawodnicy z całej Polski jak również zza granicy. Tu także od początku swojej przygody z rakietką, spędzają wakacje pod okiem trenera Zbyszka Natalia i Artur.

W tym momencie trener Pietkiewicz i koledzy z lidzbarskiej Warmii czekają na powrót medalistów. Natalia nie zabawi jednak tu długo. Decyzją trenera Pietkiewicza w przyszłym tygodniu wyjeżdża na zgrupowanie kadry seniorek, gdzie razem ze sporo starszymi tenisistkami będzie przygotowywała się do kolejnych startów.

Po udanej grze na Mistrzostwach Europy pora zmierzyć się z rywalami z całego świata. Przed „złotą Natalią” start w turnieju Top 10, gdzie zmierzą się ze sobą najlepsze kadetki Europy, a już na początku grudnia, razem z Arturem, wezmą udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Tunezji.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Cytat z sieci #3103383 21 lip 2022 20:12

    Aż cztery rodzaje gier, czyli czterokrotna szansa by zdobyć medal w jednej dyscyplinie i to na jednych zawodach ! Były to zawody praktycznie dla samych 14-15 latków. W tym roku nie wystąpiły mocne reprezentacje z Rosji i Białorusi. :( Jakie wyniki uzyskał Artur w pozostałych trzech konkurencjach...? Sport dzieci bardzo " popularny " i przynoszący korzyści majątkowe sponsorom, samorządowi ;)

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5