Ornecianie zdobyli w Łodzi cztery medale i puchar

2022-07-14 09:23:17(ost. akt: 2022-07-14 09:46:59)

Autor zdjęcia: Materiały KS Orneckie Smoki

Zawodnicy sekcji "Orneckie Smoki" WKS10 w Ornecie osiągnęli znakomite wyniki podczas Otwartych Łódzkich Wojewódzkich Mistrzostw LOK w strzelectwie sportowym seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Drużynowo zajęli 3. miejsce.
W dniach 1-3 lipca 2022 na strzelnicy KS Dziesiątka LOK Łódź odbyły się Otwarte Łódzkie Wojewódzkie Mistrzostwa LOK w strzelectwie sportowym seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. I to właśnie na tych zawodach zawodnicy sekcji "Orneckie Smoki" WKS10 zdobyli swoje pierwsze medale na tej rangi imprezie.

W tym roku program zawodów obejmował pełne konkurencje pneumatyczne (Kpn, Ppn) dla wszystkich kategorii wiekowych. Mistrzostwa LOK były zawodami o charakterze otwartym - mogli w nich wziąć udział wszyscy zawodnicy posiadający licencje zawodnicze PZSS, a także członkowie wszystkich klubów i sekcji LOK w kraju.

— Mało byłoby kilku tomów, aby opisać emocje związane z naszymi startami — komentuje Sebastian Leszczyński z "Orneckich Smoków". — Zostaliśmy bardzo ciepło i uprzejmie przyjęci przez organizatorów. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. Okazało się, że aura nam sprzyjała i nasi zawodnicy wystrzelali kilka rekordów życiowych, które to dały nam kilka miejsc na podium w Otwartych Łódzkich Wojewódzkich Mistrzostwach LOK w strzelectwie sportowym. A tym samym mamy medalistów Mistrzostw Województwa Łódzkiego.

Złote medale wywalczyli Gabriela Leszczyńska kpn 50 i Mariusz Kozłowski ppn50, srebrny Maja Leszczyńska ppn40, a brązowy Maja Wilińska kpn50. Natomiast Julia Chmiel zdobyła 5. miejsce kpn 40, jednak w tej kategorii był najwyższy poziom, miejsca na podium zajęły zawodniczki które zdobywały medale ma mistrzostwach Polski, więc wynik Julii jest bardzo obiecujący, tym bardziej, że była najmłodsza w tej grupie wiekowej.

— Starty w tego typu zawodach to nie tylko wyjście na oś strzelecką i oddanie kilkudziesięciu strzałów — mówi Sebastian Leszczyński. — To miesiące nauki i przebywania na strzelnicy, umiejętnego spakowania się, przyjęcia odpowiedniej pozycji, a jeżeli jest taka potrzeba odpowiedniej jej zmiany, to cała otoczka rozmieszczenia sprzętu wokół siebie, które tak naprawdę mają wpływ na wynik. Tutaj już nie ma miejsca na duże błędy. Niewielkie zawsze się mogą zdarzyć i to każdemu, ale ten sport wymaga skupienia, chęci, i pracowitości. Nasi młodzi ornecianie udowodnili, że tym się cechują.

Podczas zawodów w Łodzi orneckich zawodników spotkała również miła niespodzianka.
— Jedna z naszych zawodniczek w dniu strzelania swojej konkurencji miała urodziny. Organizatorzy znając jej datę urodzenia, przekazali od KS Dziesiątka LOK Łódź torcik oraz upominek dla młodej jubilatki — kontynuuje pan Sebastian. — Serdecznie dziękuję naszej młodzieży za odwagę i stanowczość w dążeniu do celu. Przed nami długa, ale raczej miła droga.

Trzeba dodać, że ornecka ekipa, strzelająca w barwach WKS10, drużynowo wystrzelała 3. miejsce wśród wszystkich startujących klubów.

— Dla nas to wielki sukces, dla niektórych być może błahostka, ale jeżeli ktoś nie ma nic dobrego do powiedzenia o sobie, to mówi źle o innych
To nasze pierwsze trofea w zawodach tej rangi, i chcemy je zadedykować rodzicom naszych pociech i tym wszystkim, którzy nas wspierają. Widzicie, że to nie poszło na marne, a nasza młodzież stara się rozwijać swoje talenty. Gratulujemy wytrwałości naszym zawodnikom oraz wszystkim startującym w tych zmaganiach.

WYNIKI ORNECKICH SMOKÓW

Złoty medal - Gabriela Leszczyńska kpn 50
Złoty medal - Mariusz Kozłowski ppn50
Srebrny medal - Maja Leszczyńska ppn40
Brązowy medal - Maja Wilińska kpn50
5. miejsce Chmiel kpn 40
3. miejsce drużynowo.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5