Natalia Bogdanowicz srebrną medalistką na Mistrzostwach Europy

2022-07-12 17:45:00(ost. akt: 2022-07-12 17:48:04)
Reprezentacja Polski kadetek wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy

Autor zdjęcia: Materiały PZTS

Reprezentacja Polski kadetek wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy kadetów i juniorów, które odbywają się w Belgradzie, w rywalizacji drużynowej do lat 15. Ogromna w tym zasługa zawodniczki LKS Warmia Lidzbark Warmiński Natalii Bogdanowicz.
Zawodniczka LKS Warmia Lidzbark Warmiński i Polmleku Natalia Bogdanowicz i jej koleżanki z reprezentacji Polski to Drużynowe Mistrzynie Europy U15. W momencie, kiedy powstaje ten tekst Mistrzostwa Europy kadetów i juniorów jeszcze trwają, bo rywalizacja zakończy się oficjalnie w piątek 15 lipca 2022, ale już wiemy, że Polki zdobyły srebrny medal.

"Wielkie brawa dla całej naszej drużyny: Natalii Bogdanowicz, Zofii Śliwki, Karoliny Hołdy, Natalii Gaworskiej i trenera Mateusza Czernika! W wielkim finale w Belgradzie nasze tenisistki stołowe po niezwykle zaciętym spotkaniu uległy Rumunii 2:3" — czytamy na stronie internetowej Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Polacy na mistrzostwach w Belgradzie wystąpili w trzech finałach: kadetek, juniorek i juniorów). Po raz pierwszy od sześciu lat osiągnęli tak duży sukces w gronie juniorek, a trzeba dodać, że ogromny wpływ miała na to również lidzbarska zawodniczka Natalia Bogdanowicz, która ma już na swoim koncie wiele sukcesów, o czym wielokrotnie pisaliśmy.

Nasze kadetki w Belgradzie przegrały tylko jedno spotkanie – w finale z Rumunią 2:3. Jak wspomnieliśmy ogromny wkład w wywalczenie wicemistrzowskiego tytułu w Serbii przez polski zespół miała Natalia Bogdanowicz, która wygrała 8 spotkań i doznała tylko dwóch porażek.

— Warto wspomnieć, że Polska drużyna kadetów z Arturem Gromkiem, też zawodnikiem z naszego klubu, w składzie zajęła 9. miejsce. Artur wygrał wszystkie gry — uzupełnia informację o wynikach z mistrzostw Europy trener Natalii Bogdanowicz i Artura Gromka Zbyszek Pietkiewicz.

Do chwili powstania tego tekstu Polacy zdobyli w turnieju drużynowym Mistrzostw Europy kadetów i juniorów w Belgradzie jeden złoty i dwa srebrne medale.