W Lidzbarku Warmińskim rusza festiwal "Między bajki włożyć"

2022-07-02 11:03:19(ost. akt: 2022-07-02 11:08:48)
Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych "Między bajki włożyć"

Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych "Między bajki włożyć"

Autor zdjęcia: materiały organizatora

"Między bajki włożyć" to festiwal książki i ilustracji organizowany z powodzeniem w Lidzbarku Warmińskim przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną Oranżerię Kultury. Oficjalne otwarcie tegorocznego zaplanowano na 7 lipca.
Rozpoczyna się Festiwal Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych "Między bajki włożyć". Jak w ubiegłych latach tak i w tym roku wydarzenie festiwalowe będą trwały od czerwca do września.

W tym roku tematem wiodącym festiwalu jest „Gród, ród, książek w bród”.
Inauguracja odbędzie się 7 i 8 lipca 2022 r.

Program inauguracji:

7 lipca 2022 r.
12.00 - „Misiowe miasteczko” - warsztaty plastyczne dla dzieci 5+
18.00 - Wernisaż wystawy „W ramki i na ścianę”, na której swoje prace zaprezentują wybitne, polskie ilustratorki książek dla dzieci: Anna Sędziwy, Jona Jung, Aleksandra Michalska – Szwagierczak, Elżbieta Wasiuczyńska i Agnieszka Żelewska

8 lipca 2022 r.
9.30 - „Na skrzydłach wyobraźni” – warsztaty kreatywne dla dorosłych z niepełnosprawnościami
12.00 - Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem – autorem niezwykłych przygód Pana Kuleczki i jego podopiecznych: psa Pypcia, kaczki Katastrofy oraz muchy Bzyk-Bzyk a także bajek o radosnym prosiaczku - Wesołym Ryjku.

Bogaty program Festiwalu wypełniony będzie wieloma wydarzeniami skierowanymi do dzieci i dorosłych, wśród których znajdą się – spotkania autorskie, warsztaty plastyczne, Czytanie w altanie, trzydniowe spotkanie z Urszulką – narratorką „Przewodnika po Lidzbarku Warmińskim”, kiermasze i ekspozycje książek.

Forpocztą Festiwalu była Literacka Gra Miejska „Z Krasickim uliczkami Lidzbarka - Gród, ród, książek w bród” (piszemy o niej na str. 15 dzisiejszego wydania gazety), która odbyła się 18 czerwca, a wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych (97 uczestników).


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5