Strażacy i policjanci będą szkolić plażowiczów

2022-06-23 10:15:30(ost. akt: 2022-06-23 15:30:40)
Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W najbliższą sobotę, 25 czerwca nad jeziorem Wielochowskim w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", będzie można poznać techniki resuscytacji oraz dowiedzieć się jak reagować w trudnych sytuacjach.
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lidzbarku Warmińskim oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim przedstawią szereg zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz prawidłowe reakcje na sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu. Przeprowadzone zostaną również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których każdy będzie mógł nauczyć się udzielania niezbędnej pomocy. Uczestnicy będą mieć także okazję do obserwowania działań służb ratunkowych zarówno na lądzie jak i wodzie.

Tylko przestrzegając podstawowych zasad możemy sprawić, że nasz wypoczynek nad wodą będzie bezpieczny, a wakacyjne wyjazdy zakończą się szczęśliwie. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy przede wszystkim do nas samych! Przypominamy, że niezależnie od wieku w jakim jesteśmy niesienie pomocy innym osobom w sposób prawidłowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 12.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5