Dziecko jedzie na wczasy? Tu sprawdzisz stan techniczny autobusu

2022-06-22 09:54:48(ost. akt: 2022-06-22 09:59:49)
Podróż autobusem przez Krainę Tysiąca Jezior ma swoje uroki

Podróż autobusem przez Krainę Tysiąca Jezior ma swoje uroki

Autor zdjęcia: Pixabay

Policja opublikowała wykaz miejsc i numerów telefonów, gdzie można sprawdzić autobus, którym nasze dziecko jedzie na wczasy czy kolonię.
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.


kpp/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5