Spacer szlakiem najstarszych zabytków Lidzbarka Warmińskiego

2022-06-21 10:48:38(ost. akt: 2022-06-21 10:50:13)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Rozpoczął się cykl wakacyjnych wycieczek z Oranżerią Kultury po Lidzbarku Warmińskim. W ubiegłą sobotę — 18 czerwca odbyła się wycieczka z przewodnikiem pod hasłem "Poznaj Lidzbark Warmiński - dawną stolicę Warmii" zorganizowana przez zespół Oranżerii Kultury.
Wzięła w niej udział spora grupa nie tylko mieszkańców miasta, ale także przyjezdnych gości, zainteresowanych dziejami Warmii oraz jego historycznego miasta stołecznego. Uczestnicy przeszli trasą wiodącą z Oranżerii Kultury do zamku biskupów warmińskich, oglądając po drodze najstarsze budowle Lidzbarka Warmińskiego i słuchając opowieści o ich dziejach.

Kolejne, zorganizowane spacery po naszym mieście, już od lipca będą się odbywały cyklicznie, co piątek o godz. 12.00. Początek każdego z nich będzie miał miejsce w Oranżerii Kultury, skąd uczestnicy wyruszą na trasę po Lidzbarku Warmińskim.

Organizatorzy zapewniają, że będzie można zapoznać się nie tylko z zabytkami i historią, ale także przejść trasami ukazującymi inne, ciekawe miejsca w mieście oraz usłyszeć dużo zajmujących informacji dotyczących tematów poszczególnych spacerów. Będzie więc okazja do poznania rozmaitych walorów Lidzbarka Warmińskiego i odkrycia jego tajemnic.

Wycieczki będą trwały ok. 1 – 1,5 godziny i będą bezpłatne. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych: dzieci z opiekunami, młodzież i dorosłych, mieszkańców regionu oraz turystów.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5