Policjanci mieli weekend pełen roboty

2022-06-20 13:00:54(ost. akt: 2022-06-20 13:20:04)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Jazda pod wpływem alkoholu, potrącenie pieszego, dachowanie, kolizje drogowe... długi weekend na drogach powiatu lidzbarskiego niestety nie dla wszystkich był spokojny.
W czwartek, 16 czerwca około godziny 10:00 w Drwęcznie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. 64-letni kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 37-letniemu kierującemu audi, z którym podróżowały jeszcze dwie osoby, w tym 6-letnie dziecko. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. Okazało się, że kierujący oplem ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a dowód rejestracyjny samochodu był zatrzymany z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. 64-letni mieszkaniec Gminy Orneta za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych badań technicznych został ukarany mandatami. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień będzie musiał tłumaczyć się przed sądem, ponieważ jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 17 czerwca przed godziną 11:00 w Lidzbarku Warmińskim doszło do potrącenia pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście. 51-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel nie zachował należytej ostrożności i potrącił przechodzącą prawidłowo przez przejście dla pieszych 75-letnią mieszkankę gminy Lidzbark Warmiński. Kobieta z urazem nogi została przetransportowana do szpitala. Życiu i zdrowiu 75-latki nic nie zagraża. Zarówno kierujący jak i piesza byli trzeźwi.

Tego samego dnia po godzinie 16:00 w Lidzbarku Warmińskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Citroen. Kierującym był 56-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński, który jak się okazało był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto nie posiadał wymaganych do kierowania pojazdem uprawnień. Pojazd został przekazany osobie wskazanej, 56-latek w niedługim czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

Również w piątek przed godziną 20:00 lidzbarscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło na drodze krajowej pomiędzy Rogóżem, a Lidzbarkiem Warmińskim. Motocyklem Honda jechał 68-letni mieszkaniec Konina. Z przydrożnego rowu wprost pod nadjeżdżający motocykl wybiegł pies. Kierujący nie miał możliwości ominięcia zwierzęcia, co spowodowało potrącenie psa, a w następstwie przewrócenie się motocyklisty. Kierujący został przetransportowany do szpitala, gdzie stwierdzono złamanie kości lewej nogi. Potrącony pies został zabezpieczony przez lekarza weterynarii. Motocyklista był trzeźwy. Policjanci będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Do kolejnego zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Po godzinie 21:00 w Ornecie policjanci kontrolowali rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 43-letniego mieszkańca gminy Orneta wykazało 2,2 promila alkoholu. Rower został przekazany osobie wskazanej. Mężczyźnie grozi mandat w wysokości 2500 złotych.

W sobotę, 18 czerwca około godziny 19:30 w Lidzbarku Warmińskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości 44-latka wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Rower, którym jechał mieszkaniec gminy Kiwity został przekazany osobie wskazanej. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 2500 zł.

W niedzielę, 19 czerwca po północy w Lidzbarku Warmińskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym marki Volkswagen. Kierującym okazał się 41-letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego, a pojazd został przekazany osobie wskazanej. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Również w niedzielę w Ornecie po godzinie 13:00 policjanci kontrolowali 72-letniego rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie. Rower mieszkańca Ornety został przekazany osobie wskazanej. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 1000 złotych.

KPP/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5