LEŚNE LEKCJE W ORANŻERII

2022-06-20 18:00:00(ost. akt: 2022-06-20 18:13:56)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Leśne lekcje, czyli spotkania z leśnikami – edukatorami z Nadleśnictwa Wichrowo odbyły się 9 czerwca w Oranżerii Kultury.
Czwartek 9 czerwca w Oranżerii Kultury upłynął pod znakiem tematyki leśnej za sprawą trzech spotkań z leśnikami – edukatorami z Nadleśnictwa Wichrowo. Gościliśmy Kubę Kierznowskiego oraz praktykantkę Alicję Au, studentkę UWM.

Uczestnikami były dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej przedszkolaki z Przedszkola Kubuś oraz dorośli z niepełnosprawnościami z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy.

Podczas spotkań Pan Kuba z pasją opowiadał o pracy leśników w macierzystym nadleśnictwie, a także o roślinach i mieszkańcach warmińskich lasów. Ujawnił niektóre z tajników leśnej przyrody.

Dowiedzieliśmy się jak zbierać grzyby i jak odróżnić gatunki jadalne od trujących. Wiemy też, jak należy się zachować w kontakcie z dzikim zwierzęciem. Nieobca jest nam leśna architektura - warstwowa budowa lasu, potrafimy też odróżnić rogi od poroża.

W trakcie zajęć nasi Goście poruszyli również temat bezpiecznego przebywania na terenach leśnych i ochrony przeciwpożarowej. Podczas spotkań nie mogło zabraknąć zadań praktycznych, w ramach których dorośli złożyli budkę dla ptaków, najmłodsi rozwiązali "Leśne zagadki". Niemałą frajdę sprawiło odciskanie w kinetycznym piasku tropów zwierząt.

Na zakończenie spotkań wszyscy uczestnicy otrzymali medale - oczywiście leśne.
Spotkaniom towarzyszyła ekspozycja książek o tematyce leśnej ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej – Oranżerii Kultury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy Nadleśnictwu Wichrowo.
Zajęcia odbyły się w ramach projektu Co wiecie o eko świecie, dofinansowanego przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5