Adrian Wzorek i Lena Gałązka wezmą udział w mistrzostwach Europy

2022-06-14 14:08:33(ost. akt: 2022-06-14 15:06:24)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Adrian Wzorek i Lena Gałązka wezmą udział w mistrzostwach Europy Karate Shinkyokushinkai. Wywalczyli srebrne medale na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjny, co gwarantuje im miejsce w kadrze oraz udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się 4-5 listopada w Sofii. Natomiast Miłosz Wach jest zawodnikiem rezerwowym.

11 czerwca w Łańcucie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushinkai w kategorii kadetów U16, juniorów U18, młodzieżowców U22.

O miejsca w Kadrze Narodowej ubiegało się 180 wyselekcjonowanych zawodniczek i zawodników z całego kraju. Lidzbarski klub reprezentowało troje zawodników Adrian Wzorek kat U22 , Lena Gałązka U18 oraz kadet U16 Miłosz Wach.

— Lena i Adrian wywalczyli srebrne medale, co gwarantuje miejsce w kadrze oraz udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się 4-5 listopada w Sofii ( Bułgaria ). Natomiast Miłosz stoczył 3 pojedynki, plasując się na 3. miejscu jako zawodnik rezerwowy — poinformował sensei Andrzej Litwin. — Niewątpliwie był to udany start naszych zawodników, ponieważ na 3 zawodników dwoje wywalczyło kwalifikacje, a jedna osoba zasiliła skład rezerw. Cieszy również, że Lena po raz pierwszy znalazła swoje miejsca w kadrze (oby jak najdłużej).

Przed zawodnikami teraz ciężka praca oraz wiele wyzwań i wyrzeczeń, żeby spełnić swoje marzenia.
— Jednocześnie wyszkolenie i zakwalifikowanie dwojga reprezentantów na ME, tylko nas utwierdziła, że praca szkoleniowa w naszych klubach odbywa się na najwyższym poziomie (codzienne treningi, treningi kadry, seminaria , obozy itd.) , więc życzymy zawodnikom wytrwałości oraz 100 % obecności na zajęciach co pozwoli nam na wspólne spełnienie marzeń — skomentował trener.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #3101613 15 cze 2022 00:27

    do gościa, jakbyś pojechał to ciebie też by zabrali, ależ ty porąbany...., a tak pojadą bez ciebie....

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  2. gość #3101607 14 cze 2022 21:04

    Ponownie sensei nie podaje wyników kategorii wagowych (36 kategorii) i tak np pani Lena stoczyła jedną walkę przegrywając ją , co dało jej ostatnie miejsce, czytaj drugie ;)) jedzie na Mistrzostwa Europy wow ;)))))))) ot i całe karate ...

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5