Zespół GO2NFT Radosławem Typą powalczy w kultowym Rajdzie Polski

2022-06-08 12:22:58(ost. akt: 2022-06-08 12:30:44)
Załoga GO2NFT

Załoga GO2NFT

Autor zdjęcia: Maciej Niechwiadowicz

Już w dniach 10-12 czerwca odbędzie się 78. edycja największego rajdu samochodowego organizowanego na terenie naszego kraju. Kibice oraz zawodnicy rozpoczęli odliczanie do rozpoczęcia Rajdu Polski.
Rajd Polski to jedna z tych imprez, której fanom rajdów samochodowych w Polsce, a nawet w Europie nie trzeba przedstawiać. Mazurskie szutry na dobre zagościły w kalendarzach międzynarodowych cykli. Ten drugi najstarszy rajd świata w tym roku również powita zawodników zza granicy, ponieważ stanowi kolejną rundę Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Poza topowymi zawodnikami rywalizującymi w ramach ERC na trasie zobaczymy także szereg utalentowanych kierowców oraz pilotów z Polski. 78. Rajd Polski jest drugą tegoroczną imprezą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, która rozgrywana będzie na luźnej nawierzchni.

Oznacza to, że wśród pokaźnej liczby zgłoszonych załóg znalazł się również zespół GO2NFT, którego kierowcą jest Radosław Typa. Ponownie stworzy rajdowy duet z doświadczonym pilotem - Łukaszem Sitkiem - jadąc volkswagenem polo GTI R5. Dla Radka będzie to drugi start w karierze w samochodzie klasy Rally2.

— Po Rajdzie Podlaskim nadszedł czas na jeszcze bardziej wymagającą imprezę, jaką jest Rajd Polski — mówi Radosław Typa. — Bardzo się cieszę, że wraz z Łukaszem mamy możliwość wziąć w niej udział i powalczyć o jak najwyższą lokatę reprezentujący barwy GO2NFT. Wierzymy, że doświadczenie zebrane podczas poprzedniego rajdu, który odbywał się również na szutrze, teraz zaprocentuje. To będzie bardzo wymagający weekend dla całego naszego zespołu, ale obiecuję, że damy z siebie wszystko, aby nasi kibice oraz sponsorzy byli z nas dumni!

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja po raz pierwszy w historii będzie transmitowana na żywo na kanale Motowizja. Kibice będą mogli obejrzeć wszystkie odcinki specjalne nawet bez wychodzenia z domu.

Trasa tegorocznego Rajdu Polski liczy 188 km, które podzielono na siedem dwukrotnie pokonywanych prób sportowych. Podczas trwania całej imprezy załogi przejadą łącznie na Warmii i Mazurach 852 km!

Uroczystość zakończenia 78. edycji Rajdu Polski zaplanowano na niedzielę na godz. 17.45. Odbędzie się w centrum Mikołajek.
Informacja Zespołu2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5