"Orneckie Smoki" na mistrzostwach Polski w Tarnowie

2022-06-08 11:00:00(ost. akt: 2022-06-08 11:08:21)

Autor zdjęcia: Materiały KS Orneckie Smoki

W weekend 28-29 maja młodzież należąca do Koła Strzeleckiego LOK "Orneckie Smoki" reprezentowała nasze województwo w Otwartych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych i młodzików LOK Tarnów 2022.
— To były pierwsze zawody rangi mistrzostw Polski, w których brali udział nasi młodzi wychowankowie — relacjonuje Sebastian Leszczyński z KS "Orneckie Smoki". — Był to daleki, trudny i męczący wyjazd, aczkolwiek nasza młodzież słynie z wytrwałości w tym co robi.

W zawodach brało udział kilkanaście klubów z całej Polski.
— Praktycznie w każdej konkurencji stratowało grubo ponad 20 najlepszych zawodników z całego kraju — kontynuuje pan Sebastian. — To już kolejne zawody, gdzie panował pełen profesjonalizm, to nie było tylko zwykłe wejście na stanowisko strzeleckie. Zawodnicy byli poddawani rutynowym kontrolom, badań lekarskich, sprawdzano sprzętu w dniu przyjazdu, przed startem oraz po stracie na wylosowanych stanowiskach. Nie należymy do faworytów, ale obecnie nasza młodzież poprzez systematyczne treningi i takie właśnie starty dołącza do ogólnopolskiej czołówki młodzieżowego strzelectwa pneumatycznego.

Jak twierdzi Sebastian Leszczyński:
— Taki wyjazd to dla naszej drużyny ogromna nauka, moc zebranego doświadczenia i walki z samym sobą, która będzie w przyszłości procentowała. Było to spore wyzwanie logistyczne i finansowe. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wsparli nasze działania, zarówno osobom fizycznym jak i firmom. Jest nam niezmiernie miło, że władze naszego miasta bardzo przychylnie patrzą na nasze osiągnięcia i udane próby promocji naszego miasta na arenie ogólnopolskiej. Składamy serdecznie podziękowania burmistrzowi Ornety za wsparcie i pomoc w organizacji transportu na to wydarzenie. Wiemy, że strzelectwo nie jest tak popularne, jak inne sporty, ale zaczynamy osiągać dobre wyniki na arenie ogólnopolskiej, nie boimy się startów i lepiej wyposażonych zawodników. Wierzymy, że za kilka lat będziemy w czołówce. Nasza kilkuletnia praca już przynosi efekty. Utworzenie młodzieżowej sekcji strzeleckiej WKS10 - jednego z najstarszych klubów strzeleckich w naszym regionie było również krokiem milowym w historii naszego klubiku. Akcent Ornety w nazwie sekcji "Orneckie Smoki WKS10" świadczy, że nie wyrzekamy się swoich korzeni, a działanie w klubie zrzeszonym w PZSS pozwala nam na starty w zawodach wysokiej rangi. Wielkie ukłony dla rodziców oraz Waszych pociech. To były niezapomniane 4 dni szkoły życia, tak naprawdę dla nas wszystkich.

Ornecianie zajęli miejsca:

młodziczki KPN40
11. miejsce Julia Chmiel
juniorzy młodsi PPN50
14. miejsce Kozłowski Mariusz
15. miejsce Lachowicz Szymon
juniorzy młodsi KPN50
16. miejsce Maja Wilińska
18. miejsce Gabriela Leszczyńska
młodziki PPN40
21. miejsce Maja Leszczyńska
młodziczki KPN40
21. miejsce Zuzanna Kowalska
22. miejsce Julia Narejko2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5