Na spotkanie autorskie przyjdą do Lidzbarka pieszo

2022-06-01 08:00:00(ost. akt: 2022-06-01 08:07:36)

Autor zdjęcia: Materiały MBP

Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą Lidzbark Warmiński podczas swojej pieszej wyprawy dookoła Polski. Mozan się z nimi spotkać w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Stary Ratusz), w sali ślubów, 4 czerwca o godz. 18.00.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Marcina Kromera w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na nietypowe spotkanie autorskie, na które pisarze dotrą do nas... pieszo.
Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą nas podczas swojej pieszej wyprawy dookoła Polski.

Na spotkaniu pokażą zdjęcia z poprzedniej pieszej podróży, którą opisali w nowej książce “Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (Wydawnictwo Czarne, 2022). Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: Podróż Roku National Geographic Traveler 2020, Nagroda im. Tony'ego Halika 2020, I miejsce i nagroda publiczności w konkursie o Złoty Ślad 2021.

Prawie 12.000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość.

Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju.

Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3.000 metrów przewyższeniami.

Ola i Arek słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z mieszkańcami mijanych wsi, lokalnymi działaczami i ekscentrykami, z rolnikami i artystami, duchownymi i przemytnikami.

Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk. Podczas tej wyprawy zakochali się nie tylko w sobie, w Amerykach i w życiu, ale przede wszystkim w chodzeniu. Wierzą, że 5km/h to najlepsza, najbardziej naturalna prędkość. Do poznawania świata, do poznawania ludzi, do poznawania siebie.
Informacja MBP


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Czytelnia

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5