Pijany wjechał w barierki na DK51

2022-05-30 12:15:39(ost. akt: 2022-05-30 12:24:42)

Autor zdjęcia: kpp

35 letni mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie, gdy uderzył w barierki. Siła uderzenia była tak duża, że z auta wypadł silnik.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 18:00 w Lidzbarku Warmińskim, na drodze krajowej 51 na wyjeździe w kierunku Olsztyna. Ustalono, że 35-letni kierujący samochodem osobowym marki Audi na ul. Olsztyńskiej jadąc w kierunku centrum miasta, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie uderzył w bariery energochłonne. Mężczyzna jechał sam, nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. W niedługim czasie kierujący odpowie za popełnione wykroczenie naruszenia przepisów o ruchu drogowym oraz przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Na czas trwania policyjnych czynności oraz usunięcia pojazdu w miejscu zdarzenia wprowadzony został ruch wahadłowy.

Za przestępstwo prowadzania pojazdów w stanie nietrzeźwości grozi: grzywna wymierzona w stawkach dziennych uzależniona od dochodu lub kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat (jeżeli sprawca dopuścił się tego czynu np. w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych w związku ze skazaniem za to przestępstwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat), zakaz prowadzenia pojazdów (wszelkich lub określonej kategorii) na okres od 3 do 15 lat, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 zł do 60 000 zł, jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowoduje wypadek, w którym są zabici lub ciężko ranni, trafi do więzienia na minimum 2 lata, a kara nie będzie mogła być zawieszona. Ponadto w takim przypadku sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

kpp/ok

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Darki G #3100530 30 maj 2022 20:26

    "Nie będę jechał z tym pijanym idiotą, wylatuję stąd!"

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5