Dwunasta motomajówka w Krośnie już za nami [zdjęcia]

2022-05-13 08:10:23(ost. akt: 2022-05-13 08:31:29)
Warmińska Motomajówka to już tradycja

Warmińska Motomajówka to już tradycja

Autor zdjęcia: Materiały Klubu Motocyklowego DRAGER

Po raz 12. odbyła się pod sanktuarium maryjnym w Krośnie Warmińska Motomajówka. Motocykliści i ich goście zjechali się w niedzielę 8 maja, aby wspólnie pomodlić się za bezpieczny kolejny sezon. Były też chwile, w których mówiono o bezpieczeństwie i zdrowym stylu życia, ale i sporo dobrej zabawy integracyjnej, takiej jak koncert, ognisko i wspólny posiłek.
W niedzielę 8 maja 2022 r. przy sanktuarium maryjnym w Krośnie koło Ornety odbyła się XII Warmińska Motomajówka finansowana ze środków budżetu Gminy Orneta w ramach realizacji zadania publicznego.

Organizatorem XII Warmińskiej Motomajówki był Warmiński Klub Motocyklowy "DRAGER" z Ornety wraz z proboszczem, a zarazem kustoszem Sanktuarium Nawiedzenia NMP w Krośnie Michałem Rosengart.

Na pielgrzymkę motocyklistów przybyli mieszkańcy z terenu Gminy Orneta i okolic oraz motocykliści z różnych regionów Polski.

W tym dniu odbyła się msza święta w intencji motocyklistów oraz poświęcone zostały jednoślady przed rozpoczęciem nowego sezonu motocyklowego.

W trakcie trwania XII Warmińskiej Motomajówki promowano zdrowy styl życia oraz umiejętność spędzania czasu wolnego. Na zorganizowanej pielgrzymce motocyklistów nie zabrakło również przepysznej grochówki oraz wyśmienitego bigosu.

Zorganizowana XII Warmińska Motomajówka była również upamiętnieniem jej pomysłodawcy śp. ks. Andrzeja Krużycekiego, wieloletniego opiekuna sanktuarium, którego wielkim pragnieniem była kontynuacja motomajówek.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5