Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek Mistrzami Polski

2022-05-12 07:10:00(ost. akt: 2022-05-12 07:22:43)
Mistrzostwa Polski Kadetów w Białymstoku

Mistrzostwa Polski Kadetów w Białymstoku

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Wszystko zgodnie z planem. Tak można podsumować Mistrzostwa Polski Kadetów, które w miniony weekend odbywały się w Białymstoku, gdzie łącznie 6 medali zdobyła dwójka podopiecznych Zbyszka Pietkiewicza. Natalia Bogdanowicz i Artur Gromek trzy dni rywalizowali z tenisistami stołowymi z całej Polski.
Natalia zdobywając złoto w singlu, po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą w Polsce tenisistką stołową w swojej kategorii wiekowej. Artur został brązowym medalistą w grze pojedynczej. Natomiast w parze nie mieli sobie równych.

Na najwyższym stopniu podium stanęli, wygrywając rywalizację w kategorii gra mieszana. Do puli każdy z nich dorzucił także srebrny medal w grze podwójnej.

Niewątpliwie jest to ogromny sukces lidzbarskich tenisistów i ich trenera Zbyszka Pietkiewicza, który „jak zaplanował, tak zrobił”. Zapytany kiedy planuje się taki wynik, odpowiada:

— Zdecydowanie już w pierwszych miesiącach treningów dziecka. Widzę młodego człowieka, jego zalety i środowisko rodzinne. Planuję określony wynik sportowy, indywidualny do każdego dziecka.

— No ale przecież można się pomylić? — pytamy.
— Oczywiście, ale mylą się najczęściej ci, którzy nie są konsekwentni w swoich działaniach i tym samym nie mają szans na wykonanie swojego planu. Określając drogę szkoleniową zawodnika, stawiam sobie konkretny cel i tym samym wpadam sam w swoją pułapkę. Specyfika tenisa stołowego wymaga systematyczności. Kilku godzin treningu najlepiej codziennie. Najefektywniej spędzony weekend to ten przy stole. Dni wolne od pracy także. To dla nas normalne, nie ma w tym nic niezwykłego. Konsekwentnie realizujemy nasz plan. Wynikiem są dobre gry.

Droga do mistrzostwa

Artur Gromek i Natalia Bogdanowicz są wychowankami trenera Pietkiewicza od wielu lat. Niewielu jest w Polsce utytułowanych tenisistów stołowych, którzy od dziecka prowadzeni są przez jednego trenera.

7 lat treningów z Arturem, 6 lat z Natalią. Tysiące wspólnych godzin szkoleniowych, opierających się nie tylko na treningach przy stole do tenisa. Zapytany co jest fundamentem współpracy z młodymi tenisistami trener Zbyszek Pietkiewicz podkreśla, że bardzo ważna jest uczciwa współpraca nie tylko z zawodnikiem, ale również z rodzicami i szkołą.

Droga jaką wspólnie przeszli trener, Artur i Natalia opierała się od początku na rzetelnej pracy. Początkowo przynosiła efekty na arenie wojewódzkiej.

Wielokrotni mistrzowie województwa, medaliści turniejów Grand Prix Polski i Mistrzostw Polski. Oboje brali udział w cyklu turniejów międzynarodowych z cyklu WTT Youth Contender m.in. we Francji, Słowacji, Belgii, Węgrzech, Portugalii i Katarze.

Natalia Bogdanowicz zajmuje obecnie drugą pozycję w Europie, w rankingu światowym jest piąta. W najbliższym czasie rozegrają mecze we Władysławowie, Hiszpanii, Niemczech i Czechach.

Docelowym startem Natalii w tym sezonie będą Mistrzostwa Europy w Serbii. Artur swoją fenomenalną grą na Mistrzostwach Polski także zagwarantował sobie start w Mistrzostwach Europy.

Niewątpliwie szkolenie mistrzów wymaga dobrze zorganizowanego zaplecza logistycznego, wsparcia sponsorów i przychylności wielu ludzi. To wszystko także ma wpływ na sukces „złotych dzieciaków”.

Zapytany o tę kwestię Zbyszek Pietkiewicz, odpowiada:
— Z pewnością trener powinien być przygotowany na wiele utrudnień, ale jeżeli ma determinację, potrafi przekonać do siebie i swojego projektu odpowiednich ludzi.

Pierwsze sukcesy Natalia i Artur odnosili już wieku 8 lat
Fot. Materiały klubu

Pierwsze sukcesy Natalia i Artur odnosili już wieku 8 lat

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5