Targi Pracy i Edukacji organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy 
w Lidzbarku Warmińskim

2022-05-02 09:46:43(ost. akt: 2022-05-04 10:34:48)   Materiał partnera
Dnia 20.04.2022 r. w hali Sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lidzbarku Warmińskim odbyły się XII Targi Pracy i Edukacji zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Ostatnie Targi z uwagi na pandemię COVID - 19 miały miejsce w 2019 roku.
Swoje stanowiska przygotowało aż 5 szkół średnich z naszego powiatu. Na Targach Pracy i Edukacji szkoły średnie zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/2023. Targi były doskonałą okazją dla młodzieży szkolnej klas VIII do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół średnich i zapoznania się z przygotowaną przez nie ofertą edukacyjną. Wśród wystawców znaleźli się również m.in. przedsiębiorcy, służby mundurowe, instytucje państwowe oraz instytucje szkoleniowe.

Targi stanowiły doskonałą okazję do bezpośrednich spotkań pracodawców z potencjalnymi pracownikami, a dla młodzieży szkolnej umożliwiły zapoznanie się ofertą edukacyjną szkół i instytucji szkoleniowych. Uroczystego otwarcia targów dokonał Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim Sylwia Bęś. Zaproszenie na targi przyjęli również Poseł na Sejm RP Jacek Protas, Wicestarosta Jarosław Kogut, wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu lidzbarskiego, a także członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Podczas targów Urząd zapewnił liczne atrakcje dla wszystkich uczestników 
m.in. interesujące upominki, pokaz stylizacji fryzur i paznokci oraz występ taneczny Mariny Wasyliewy z Ukrainy. Ponadto w trakcie targów Stowarzyszenie Joannitów zaprezentowało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Osoby zainteresowane podjęciem lub zmianą pracy mogły się zapoznać z ofertami pracy przygotowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. Pracodawcy mieli okazję skorzystać z porad specjalistów nie tylko 
z Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim, ale także z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.
Na zakończenie targów wylosowano 40 szczęśliwców, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Powiat Lidzbarski i Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim. XII Targi Pracy i Edukacji odwiedziło ponad 400 uczestników.

PUP


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5