Wkrótce na mapie będzie nowa droga

Autor zdjęcia: um

Rozpoczęły się prace przy budowie nowej drogi w Lidzbarku Warmińskim, która połączy ulicę Dąbrowskiego z Kolejową. - To będzie duże ułatwienie żeby dojechać na działkę - cieszy się pan Kazimierz.
W tym miejscu nie było drogi, choć kilka miesięcy temu pojawił się tymczasowy przejazd wyłożony betonowymi płytami. Dzięki niemu można było szybciej dostać się z miasta do ulicy Dąbrowskiego, gdzie ulokowane są domy mieszkalne, przedsiębiorstwa i ogrody działkowe, co cieszy zwłaszcza Pana Kazimierza. - Dla mnie to duże ułatwienie. Żeby pojechać na działkę musiałem jechać na około, a teraz zajmuje mi to niecałe 3 minuty. Uważam to za bardzo dobry pomysł też dlatego, że mogę z wnuczką łatwiej pojechać rowerami nad jezioro. Kilkadziesiąt metrów i wjeżdżamy na ścieżkę rowerową, która jest bezpieczna i prowadzi do samej plaży.

Budowa to nie tylko nowa nawierzchnia asfaltowa. "Zakres prac obejmie: roboty ziemne związane z budową nowego odcinka drogi i skrzyżowań, wykonanie przepustu pod ulicą, budowę odwodnienia deszczowego, chodników, ścieżki rowerowej, wykonanie wjazdów na posesje, a także przebudowę istniejącej linii energetycznej. W pasie drogowym powstanie też nowoczesne energooszczędne oświetlenie uliczne" - napisał na swoim Facebook'u Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Przekazanie placu budowy miało miejsce we wtorek, 19 kwietnia, a prace zaczęły się już następnego dnia.

Wykonawcą jest lokalna firma Budokop. Wartość inwestycji wynosi 1 104 830,23 zł, z czego 613 002,37 zł stanowią środki pozyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W tej części miasta realizowana jest też druga inwestycja - trwają prace przy przebudowie ulicy Spółdzielców. Utrudnienia mają potrwać jeszcze kilka miesięcy, ale potem w planach jest remont ulicy Kolejowej, a w dalszej perspektywie budowa ronda - skrzyżowania nowej drogi łącznika z ulicą Dąbrowskiego.

ok

Przekazanie placu budowy miało miejsce we wtorek, 19 kwietnia, a prace zaczęły się już następnego dnia


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5