Polisa ubezpieczeniowa to wyraz odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich

2022-04-06 18:39:51(ost. akt: 2022-04-07 14:12:23)   Artykuł sponsorowany
 Nie sposób wymienić wszystkich produktów, które oferuje PZU. Doświadczeni doradcy przeanalizują potrzeby i pomogą wybrać najkorzystniejszą opcję – warto im zaufać

Nie sposób wymienić wszystkich produktów, które oferuje PZU. Doświadczeni doradcy przeanalizują potrzeby i pomogą wybrać najkorzystniejszą opcję – warto im zaufać

W obecnych ­czasach martwimy się bardziej niż zwykle o ­zdrowie i losy nas samych i naszych rodzin. Niepokoimy się, co będzie, jeśli dotknie nas choroba lub przydarzy się wypadek? Aby kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo swoje, naszych ­bliskich czy firmy, warto ­zapoznać się z bogatą ofertą ubezpieczeń. Optymalnie dobrana polisa zapewni nam spokojny sen.
Co możemy zrobić, aby lepiej dbać o swoją przyszłość?

Szeroki wachlarz ubezpieczeń oferuje stabilny ubezpieczyciel, jakim jest PZU. Jeden z oddziałów PZU znajduje się również w Lidzbarku Warmińskim. Tam doświadczony ­zespół ekspertów przeprowadzi nas przez proces zakupu polisy, dzięki której możemy zabezpieczyć naszą przyszłość.

O rozwiązaniach, które najlepiej odpowiadają potrzebom osób pragnących ubezpieczyć swoje życie, zdrowie i majątek, rozmawiamy z Pauliną Lisowską, dyrektorem oddziału PZU w Lidzbarku Warmińskim.

Oddział, który Pani prowadzi, jest znany w okolicy i znajduje się od wielu lat przy ulicy Lipowej 19. Co jeszcze, oprócz dobrej lokalizacji i miłej atmosfery, proponujecie klientom?

– Naszym klientom zapewniamy przede wszystkim duży komfort i profesjonalną, kompleksową obsługę. W naszym oddziale czeka zespół wykwalifikowanych doradców, dla których priorytetem jest realne i konkretne wsparcie klienta w sprawie, z którą się do nas zgłasza. Każdego dnia z empatią i zaangażowaniem szukamy odpowiednich rozwiązań, spełniających oczekiwania i spokój naszych klientów.

Kompleksowość to zaoszczędzony czas i wygoda. Czy w ramach jednej polisy można ubezpieczyć całą rodzinę?

– Tak. I właśnie PZU zapewnia możliwość objęcia ochroną w ramach jednej polisy siebie, małżonka lub partnera życiowego oraz dzieci. Ubezpieczenia indywidualne dają możliwość szerokiej ochrony i obejmują finansowe wsparcie nie tylko w przypadku śmierci. To także pomoc finansowa w ­sytuacjach takich jak np leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne, ­wystąpienie ciężkiej choroby, na przykład nowotworowej, utrata sprawności w codziennym życiu, skutkująca niemożnością schylania się, siedzenia czy wchodzenia po schodach, aż po organizację wyjazdu na leczenie za granicę i pokrycie jego kosztów. Zakres każdego z ubezpieczeń jest tak przygotowany, by chronił od zdarzeń losowych i chorób, które zdarzają się ­najczęściej i wywołują w nas największe obawy, dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. To właśnie PZU ma najszerszą listę ciężkich chorób dziecięcych jak i wydarzeń, które nieszczęśliwie mogą im się przytrafić. Zapewniamy najmłodszym najbardziej kompleksową ochronę w kraju.

Zdarzenie losowe czy wypadek to jedno, ale często wiąże się ono z długim i kosztownym leczeniem. Co wtedy?

– Oczywiście leczenie w szpitalu to także wydatki, dlatego ważna jest możliwość, wielokrotnej wypłaty świadczenia, którą zawierają polisy PZU. Te pieniądze mogą pomóc na wiele sposobów. Można przeznaczyć je na przykład na kontynuację leczenia w prywatnej placówce medycznej, opłacanie badań kontrolnych i wizyt u lekarzy specjalistów po wyjściu ze szpitala, czy na utrzymanie rodziny, gdy nie możemy pracować. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi klienci mogą otrzymać kartę apteczną, która pozwala na odbiór dowolnych produktów w aptece, takich jak leki, ­suplementy, kosmetyki i tym podobne produkty o wartości od 100 do 1000 zł, w zależności od ustalonego limitu karty. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej wspierać ubezpieczonych i ich rodziny w trudnych życiowych sytuacjach.

A jak jest w kwestii zabezpieczenia majątku? Co obejmuje ubezpieczenie domu i mieszkania?

– Kompleksowe ubezpieczenie mieszkania czy domu sprawdzi się w wielu trudnych do przewidzenia sytuacjach. Poza oczywistymi zdarzeniami jak powódź, zalanie, pożar, upadek drzewa czy uderzenie pojazdu w nasz dom lub ogrodzenie wypłacimy również odszkodowanie, jeśli do domu klienta włamią się złodzieje lub wandale zniszczą elewację. Ale to nie wszystko! Polecam wariant Ubezpieczenia Od Wszystkich Ryzyk, najczęściej wybierany przez naszych klientów. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje bardzo szeroki katalog różnorodnych ­zdarzeń - od zniszczenia ocieplenia budynku przez dzikie zwierzę aż po ­sytuację, gdy senior lub dziecko, które nie ukończyło 13 lat, padną ofiarą oszusta wyłudzającego pieniądze i kosztowności metodą na wnuczka czy policjanta. I to są niestety częste, przykre zdarzenia, o których słyszymy nie tylko w telewizji. W tym samym wariancie jest także ubezpieczenie NNW naszego pupila (psa, kota).

Czy w przypadku awarii także możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela?

– Oczywiście! Polisa PZU DOM to także pomoc w przypadku awarii takich jak pęknięta rura, zepsuty zamek w drzwiach czy zwarcie instalacji elektrycznej. Dzięki temu ubezpieczeniu nie trzeba już martwić się o fachowca, który usunie awarię. Pomożemy zorganizować i opłacimy między innymi ­hydraulika, ślusarza, elektryka oraz informatyka – a to szczególnie cenna ­pomoc w czasach zdalnej pracy.

Powiedziała Pani o wyłudzeniach. Czy to znaczy, że można ubezpieczyć się przed oszustwem?

– Można. Mamy na przykład propozycję dla osób, które robią zakupy w internecie, a takich klientów jest coraz więcej. Ubezpieczenie Ochrony Prawnej sprawdzi się w sytuacji, gdy sprzedawca zwleka z wysyłką zamówionych towarów, nie dostarczył ich lub nie chce nam zwrócić za nie pieniędzy. W takim ­wypadku można liczyć na prawnika z PZU, który poradzi, jak ­odzyskać pieniądze czy napisać reklamację. Ciekawą opcją jest też Ubezpieczenie Ochrony Prawnej wraz z alertami BIK. Dzięki tej usłudze ubezpieczony otrzyma powiadomienie SMS-em i e-mailem, gdy ktoś będzie próbował wyłudzić na jego dane ­pożyczkę lub kredyt.

PZU od lat kojarzy się z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Co wyróżnia waszą ofertę na tle innych?

– Klient, który wykupi OC w PZU, może liczyć na szereg korzyści. Dzięki ubezpieczeniu nie musi płacić za skutki kolizji lub wypadku, które spowoduje. Odszkodowanie pokryje nie tylko koszty naprawy pojazdów lub innego mienia uszkodzonego w wypadku, ale także koszty leczenia poszkodowanych osób. Razem z OC otrzyma także usługę bezpośredniej likwidacji szkody, z której może skorzystać, gdy ktoś uszkodzi jego samochód. Załatwimy za niego formalności z innym ubezpieczycielem i wypłacimy odszkodowanie. Pokryjemy także koszty m.in. holowania. Klienci kupujących OC w PZU otrzymują wariant ­assistance, dzięki któremu PZU udzieli pomocy w razie wypadku. Możemy zorganizować m.in. naprawę na miejscu czy holowanie.

Zatem jak dobrać odpowiednią polisę? Gdzie zwrócić się o radę?

– To naturalne, że nie zawsze wiemy, od czego tak naprawdę chcemy i potrzebujemy się ubezpieczyć. Dlatego warto wybrać się na rozmowę, podczas której pracownicy oddziału PZU ­doradzą w wyborze najkorzystniejszej oferty. Zachęcamy do osobistego kontaktu z naszymi specjalistami.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przy ulicy Lipowej 19 w Lidzbarku Warmińskim. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Znajdziecie nas także w Internecie TUTAJ


Oddział PZU Lidzbark Warmiński, ul. Lipowa 19
LidzbarkWarminski@pzu.pl, www.lidzbark-warminski.oddzialpzu.pl
tel. (89) 308 23 60, 510 081 785


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5