Kobiety "Solidarne z Ukrainą", czyli Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet w Lidzbarku Warmińskim [ZDJĘCIA]

2022-03-22 17:00:00(ost. akt: 2022-03-22 17:38:08)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W niedzielę 20 marca w Lidzbarku Warmińskim odbył się kolejny Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Tegoroczna rywalizacja odbywała się pod hasłem „Solidarne z Ukrainą”. Turniej wygrała drużyna I MKWO Mazury. Zwycięzcy otrzymali symboliczne puchary.
Tegoroczny Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet w Lidzbarku Warmińskim odbywał się pod hasłem „Solidarne z Ukrainą”.

— W obecnej sytuacji naszym priorytetowym zadaniem jest wsparcie Ukrainy i jej obywateli. Ten turniej był wyjątkowy i wszystkie zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc naszym walczącym sąsiadom. — jeszcze przed imprezą wyjaśniała tę decyzję Agnieszka Serwach, współorganizatorka zawodów.
Na hali sportowej przy ul. Polnej walczyło 10 drużyn.

— Ograniczamy liczbę uczestniczących zespołów do dziesięciu z uwagi na czas, który pochłania turniej — tłumaczy Agnieszka Serwach. — Chętnych do rywalizacji pań nie brakuje, jednak, gdyby było więcej drużyn, trzeba byłoby zorganizować turniej dwudniowy.

Tak więc panie rywalizowały jeden dzień, ale zawody trwały od rana do wieczora. Na szczęście organizatorzy i drużyna lidzbarska Eksperyment oraz pani Kamilla Romasz zadbali o poczęstunek. Był barszcz ukraiński i, jak zwykle, przygotowane przez lidzbarczanki ciasta. Nie brakowało herbaty, kawy itp.

Skromniej było tylko jeśli chodzi o nagrody, bo, jak wspomnieliśmy wszystkie niemal środki, które udało się zebrać, przeznaczono na pomoc walczącej Ukrainie.

Niedzielny turniej zorganizowali wspólnie: Agnieszka Serwach, Radna Rady Miejskiej, Jacek Protas, Poseł na Sejm RP, Jacek Wiśniowski, Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim. Organizatorów wsparł tez Paweł Papke, Poseł na Sejm RP.

Zawody wygrała drużyna MKWO Mazury I, na drugim miejscu uplasował się zespół MKWO Mazury II,a. na trzecim Malinowe Mamby. MVP turnieju została Małgorzata Pieśko z MKWO Mazury I.

Imprezę uświetnił występ grupy dziewcząt z zespołu Chorsina z Klubu Wojskowego 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim.
Turniej Siatkówki Kobiet odbył się po raz siódmy. Panie rywalizują na boiskach dwa razy w roku - wiosną i jesienią.
lub

Wyniki VII Turnieju Siatkówki Kobiet
1. miejsce MKWO Mazury I
2. miejsce MKWO Mazury II
3. miejsce Malinowe Mamby
MVP - Małgorzata Pieśko - MKWO Mazury I


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5