Uważajmy na drogach! Jest wyjątkowo ślisko!

2022-01-11 07:37:35 (ost. akt: 2022-01-11 07:43:18)

Autor zdjęcia: kpp

Opady śniegu, marznący śnieg deszcz i lód sprawiają, że jest bardzo ślisko. Na drogach powiatu dochodzi do dużej liczby kolizji i wypadków. Wielu z nich można by uniknąć, gdyby kierowcy dostosowali prędkość do panujących warunków na drodze. Do jednego z takich wypadków doszło wczoraj na drodze powiatowej 1527N.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 10 stycznia przed godziną 15 pomiędzy miejscowościami Miłogórze – Stryjkowo. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych – Opli Corsa. Jak ustalono 19-letni kierujący jadąc od strony Stryjkowa w kierunku Miłogórza na oblodzonej nawierzchni wpadł w poślizg i zderzył się z prawidło jadącą 23-latką. Na szczęście nic nikomu się nie stało. 19-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński został pouczony. W pojazdach z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne. Oboje kierujący zabezpieczyli swoje pojazdy we własnym zakresie

Policja kolejny raz apeluje o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami z uwagi na zmienne warunki pogodowe. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

kpp/oko

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5