Wkrótce remont ulicy Spółdzielców i budowa nowej drogi

2022-01-11 08:00:00 (ost. akt: 2022-01-11 08:14:58)

Autor zdjęcia: um

Niebawem ruszą remonty kolejnych dróg w Lidzbarku Warmińskim. Przed nami przebudowa ulicy Spółdzielców oraz budowa nowej drogi łączącej ul. Dąbrowskiego z ul. Kolejową. Burmistrz Jacek Wiśniowski przekazał teren wykonawcy.
20 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Jacek Wiśniowski podpisał z wojewodą Arturem Chojeckim dwie ważne dla mieszkańców miasta umowy.

Pierwsza dotyczy dofinansowania realizacji zadania pn. "Przebudowa ulicy Spółdzielców wraz z przebudową infrastruktury technicznej".

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg udało się pozyskać na ten cel wsparcie w wysokości 608.119,80 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 1.522.283,00 złotych.

Druga umowa dotyczy dofinansowania realizacji zadania pn. "Budowa nowej drogi łączącej ul. Dąbrowskiego z ul. Kolejową wraz z przebudową infrastruktury technicznej".

I ta inwestycja zostanie dofinansowana z tego samego funduszu. Miastu udało się pozyskać na ten cel wsparcie w wysokości 685.025,40 zł. Całkowity koszt realizacji zadania to 1.651.709,00 złotych.

Jak pisze UM: "Ulica Spółdzielców jest jedną z ostatnich miejskich dróg wymagających pilnego remontu. Komunikuje osiedle Astronomów z centrum miasta, dojedziemy nią na dworzec i targowisko miejskie. Mimo bieżących napraw konieczny jest jej gruntowny remont. Wkrótce zmodernizowana będzie sieć gazowa, wodociągowa i deszczowa, powstanie tu również zatoka autobusowa dla obsługi elektrycznych autobusów i nowe chodniki. Wymienione będzie oświetlenie uliczne".

Urząd wspomina także o łączniku ul. Kolejowej z Dąbrowskiego: "Aktualnie łącznik pokryty jest betonowymi płytami, ale powstanie tu nowoczesna droga asfaltowa wraz ze ścieżką rowerową. Ułatwi dojazd do mieszkań na ul. Dąbrowskiego i ogrodów działkowych oraz ulokowanych wzdłuż niej firm."

Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie terenu budowy wykonawcy, którym w drodze przetargu została lokalna firma BUDOKOP.

— Ulica Spółdzielców i łącznik z Kolejową poprawią komunikację w tej części miasta, a nowe ścieżki rowerowe i chodniki pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo niezmotoryzowanych. To jedna z ostatnich ulic miejskich wymagających pilnych prac — powiedział burmistrz Jacek Wiśniowski. — Łącznik skomunikuje centrum miasta z ulicą Dąbrowskiego, co docenią zwłaszcza mieszkańcy tej ulicy i osoby, które będą chciały dostać się nad jezioro.

Mieszkańcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi podczas prac, ale jak zapewnia wykonawca - nie będą mieli problemu z dojazdem do posesji.

Prace budowlane rozpoczną się wiosną i mają zakończyć się jesienią.

okoKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Janek #3087595 13 sty 2022 00:05

    Prawdziwy GOSPODARZ, gratuluję kolejnej inwestycji i powodzenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5