Orneccy strzelcy amatorzy gościli w Lęborku u profesjonalistów

2021-12-31 09:00:53 (ost. akt: 2021-12-31 09:14:48)

Autor zdjęcia: Materiały KS Orneckie Smoki

Koło Strzeleckie "Orneckie Smoki" w Ornecie 29 grudnia 2021 gościło na profesjonalnych zawodach w klubie strzeleckim LOK Lider Amicus Lębork.

— Wychowankami oraz zawodnikami lęborskiego klubu są medaliści mistrzostw Polski, Europy i Świata - było to ogromne doświadczenie dla całej naszej reprezentacji — relacjonuje Sebstian Leszczyński, z KS "Orneckie Smoki".

Ornecka młodzież wystartowała w konkurencji kpn40 BLP, karabin pneumatyczny postawa stojąca kpn40 junior oraz pistolet pneumatyczny w klasie junior ppn40. (liczba 40 oznacza liczbę oddanych strzałów do tarcz, niektórzy startowali w 2 konkurencjach).

— Był to pierwszy w historii klubu oraz jak przypuszczamy pierwszy w historii naszego miasta, występ młodzieży reprezentujących barwy naszego miejscowego koła w tego typu zawodach — kontynuuje Sebastian Leszczyński. — Przecieramy szlaki, może za kilka lat "Orneckie smoki WKS10" i nasze miasteczko będzie mogło się pochwalić wynikami na mistrzostwach Polski, ale do tego jeszcze trochę pracy. Powolutku wszystko idzie w dobrym kierunku.

Młodzież z "Orneckich Smoków" pierwszy raz brała udział w zawodach, mając na sobie profesjonalne stroje strzeleckie, które zostały przekazane dla orneckiego klubu przez LOK Lider Amicus Lębork.

— To dla nas milowy krok w kreowaniu tej dyscypliny na naszym rodzimym podwórku, gdzie nie stać nas jako klub, czy rodziców na tego typu rzeczy. Nie ukrywajmy nie jest to mały wydatek — komentuje pan Sebastian. — Ale cieszymy się, że są tacy właśnie ludzie, jak w klubie w Lęborku, którzy chcą pomagać utalentowanym młodym ludziom z chęcią i pasją do bycia lepszym w tym co robią.

Gratulujemy młodzieży oraz ich rodzicom wyników, i nie chodzi o jego sumę, czy miejsca (z których KS Orneckie Smoki jest również dumny), było to dla Was wielkie wyzwanie, wyjazd 5 rano, ponad 3 godziny drogi, lekki odpoczynek i kilkugodzinny udział w zawodach, no i powrót — kończy Sebastian Leszczyński.

W zawodach brało udział kilka klubów, m.in. "Grot Puck", "Flota Gdynia", LOK "Amicus Lębork" i oczywiście LOK "Orneckie Smoki WKS10".

WYNIKI

KPN40 BL
1) Zuzanna Kowalska
2) Julia Chmiel
3) Maja Leszczyńska
4) Klaudia Piotrowska

PPN 40 juniorzy
3) Gabriela Leszczyńska

KPN 40 juniorzy
8 ) Gabriela Leszczyńska


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5