"Lokalni są fajni" – wspaniała akcja Powiatowego Urzędu Pracy

2021-12-15 17:41:04 (ost. akt: 2021-12-21 13:21:58)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: pup

W ramach akcji „Lokalni są fajni” pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim odwiedzili w tym roku blisko 200 firm działających na terenie naszego powiatu.
Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Przedsiębiorcy z chęcią w niej uczestniczą prezentując swoje produkty i usługi. Dzięki realizacji akcji udało nam się dotrzeć do firm mających już ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku oraz do wielu nowych firm. Myślimy, że zaprezentowani w ramach akcji młodzi przedsiębiorcy mogą stanowić inspirację dla osób planujących założenie własnej firmy.

„Zdecydowanie cieszy nas to, że tak wielu firmom powstałym z dotacji udało się zaistnieć i przetrwać, pomimo panującej pandemii COVID – 19. Wiele z tych firm się rozwija i ma się naprawdę dobrze. To cieszy i daje nam satysfakcję z wykonywanej pracy” – mówi Sylwia Bęś – Dyrektor PUP w Lidzbarku Warmińskim.

Ale nie tylko, bo akcja „Lokalni są fajni” przynosi obustronne korzyści. Pracownicy Urzędu w trakcie wizyt promują formy wsparcia jakimi dysponuje urząd, tj. prace interwencyjne, doposażenia stanowiska pracy, Krajowy Fundusz Szkoleniowy oraz staże. Dzięki naszym wizytom u pracodawców udało nam się w tym roku rekordowo szybko „sprzedać” wszystkie ww. formy. Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z nami otrzymali w zamian za swój udział w akcji profesjonalne i ekspresowe doradztwo i pomoc w wypełnieniu i złożeniu wniosków. Ponadto była to okazja do zaprezentowania firmy na portalu społecznościowym Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim oraz stronie internetowej Urzędu: https://lidzbarkwarminski.praca.gov.pl/. Naszą witrynę w ostatnim miesiącu odwiedziło prawie 23 000 osób. Zamieszczane posty dot. akcji „Lokalni są fajni” cieszą się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności o czym świadczy duża liczba pozytywnych komentarzy.
Pracownicy Urzędu w trakcie spotkań przeprowadzają także badania ankietowe mające na celu uzyskanie informacji o kondycji gospodarczo - ekonomicznej przedsiębiorstw, planach zatrudnieniowych oraz o potrzebach szkoleniowych pracodawców i pracowników poszczególnych firm.

Analiza tych badań pokazuje, że większość ankietowanych firm dobrze ocenia swoją kondycję ekonomiczną, pomimo tego, że aż 67% przedsiębiorców dostrzega wpływ pandemii Covid – 19 na swoją obecną sytuację.
Co ważne, aż 88% firmom udało się w ostatnim roku uniknąć zwolnień pracowników, a zmniejszenie zatrudnienia planowało jedynie 5% ankietowanych. Natomiast zwiększenie zatrudnienia w najbliższym półroczu deklarowało przeszło 26% badanych przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą m. in. w branżach: handlowej, budowlanej i produkcyjnej.

Ponadto 17% badanych przedsiębiorców zgłosiło w ankietach potrzebę przeszkolenia obecnie zatrudnionych pracowników, a warto to zrobić przy wsparciu finansowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim w ramach KFS.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRZEDSIĘBIORCOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI „LOKALNI SĄ FAJNI

Z uwagi na duże zainteresowanie ze strony przedsiębiorców Akcja „Lokalni są fajni” będzie nadal kontynuowana. W związku z tym zapraszamy do kontaktu wszystkich przedsiębiorców z terenu powiatu lidzbarskiego, którzy nie wzięli jeszcze w niej udziału.

Pracodawco powiatu lidzbarskiego!

Jeżeli chcesz żebyśmy odwiedzili również Twoją Firmę napisz lub zadzwoń do nas:
m.rynkiewicz@puplidzbark.pl tel. 89 524 98 51
j.kielak@puplidzbark.pl tel. 89 524 98 30
lub wypełnij zgłoszenie on-line

PUP Lidzbark Warmiński zaprasza pracodawców do aktywnego uczestnictwa w akcji "Lokalni są fajni"

Zachęcamy również wszystkich mieszkańców powiatu lidzbarskiego do zapoznania się z informacją na temat przedsiębiorców, których odwiedzili pracownicy PUP w Lidzbarku Warmińskim w ramach niniejszej akcji poprzez odwiedzenie portalu społecznościowego Facebook Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim, strony internetowej Urzędu: https://lidzbarkwarminski.praca.gov.pl/ (zakładka: „Lokalni są fajni).


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5