W jesiennym ogrodzie wspomnień

2021-11-24 07:27:01 (ost. akt: 2021-11-24 07:40:14)

Autor zdjęcia: Wojciech

18 listopada 2021 r. aktyw biblioteczny działający w lidzbarskiej „czwórce” przedstawił montaż poetycko – muzyczny zatytułowany: „W jesiennym ogrodzie wspomnień”. Zarówno dobór utworów jak i dekoracje sprzyjały zadumie nad przemijaniem zarówno pór roku jak i wszystkiego wokół.
Spotkanie odbyło się po zapadnięciu zmroku, w przygotowanej pięknej jesiennej scenerii. Recytatorzy deklamowali wiersze znanych poetów: Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej czy Adama Zagajewskiego. Ze sceny popłynęły też utwory mniej znanych autorów, którzy w swojej twórczości potrafili oddać klimat jesiennych dni. Na wieczorze nie zabrakło też muzyki z „Czterech pór roku” Vivaldiego i kompozycji Tima Janisa.

Poetyckie strofy pobudziły zgromadzoną publiczność do snucia własnych przemyśleń. – Właściwie jesień to taki smutny czas, ale jak najbardziej sprzyjający refleksji – mówiła jedna ze słuchaczek. I taki też cel przyświecał organizatorom: - Pragnęliśmy przybliżyć poprzez poezję i muzykę piękno tej pory roku, szczególnie takiej polskiej, złotej, oswojonej. Liczyliśmy, że zaproszeni goście zatrzymają się na chwilę w ciągłym pośpiechu, by choć trochę porozmyślać i przyjąć w siebie spokój.

Listopadowy wieczór poetycko – muzyczny miał też dodatkowy wymiar. Stanowił on podziękowanie rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy przynieśli do szkoły książki i złożyli datki na kupno nowych lektur.- Chcieliśmy przygotowanym przez nas montażem okazać wdzięczność wszystkim darczyńcom za tak hojne wsparcie naszej szkolnej biblioteki – przyznaje Maja Montewka z kl. VII a, inicjatorka przedsięwzięcia.

Wojciech Karolonek


Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5