Burmistrz słucha seniorów i młodzieży

2021-11-23 11:38:31 (ost. akt: 2021-11-23 11:47:58)
Spotkanie inauguracyjne Rady Seniorów odbyło się 15 listopada

Spotkanie inauguracyjne Rady Seniorów odbyło się 15 listopada

Autor zdjęcia: UM

Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego powołał Radę Seniorów, a wkrótce także Młodzieżową Radę Miasta. Wszystko po to, aby jeszcze lepiej poznać zdanie mieszkańców i działać zgodnie z ich potrzebami.
Spotkanie inauguracyjne Rady Seniorów odbyło się 15 listopada w siedzibie Urzędu Miejskiego. Zaproszeni zostali przedstawiciele lidzbarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Dorota Michalak Przewodnicząca Rady Miejskiej. Burmistrz Jacek Wiśniowski podziękował za przybycie i opowiedział o celach, a także założeniach tworzącej się Rady Seniorów, która będzie organem doradczym Burmistrza zajmującym się szeroko pojętą tematyką senioralną. – Nasi seniorzy to bardzo aktywna i liczna grupa, która chętnie uczestniczy w życiu miasta. Cieszę się, że wreszcie Rada powstała, bo będziemy mogli podejmować wspólne inicjatywy skierowane właśnie do seniorów, zgodnie z ich potrzebami – powiedział Burmistrz Jacek Wiśniowski. Pierwsze zebranie było okazją do ukonstytuowania Rady i wyboru Przewodniczącej, którą została Jolanta Adamczyk, natomiast wiceprzewodniczącą została Apolonia Stankiewicz.

Trzy dni później, 18 listopada odbyło się kolejne spotkanie, w którym uczestniczył Burmistrz Jacek Wiśniowski oraz Starosta Lidzbarski Jan Harhaj i przedstawiciele lidzbarskiej młodzieży. Spotkanie miało charakter konsultacyjno-informacyjny w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta. Ustalono terminy przygotowania dokumentów założycielskich oraz tryb postępowania.

Rada będzie pełnić funkcję doradczą w sprawach dotyczących lidzbarskiej młodzieży. Będzie nie tylko sygnalizowała potrzeby młodych ludzi, ale podejmowała inicjatywy skierowane właśnie do nich. - To wspaniałe, że nasza młodzież ma tyle ciekawych pomysłów i chęć działania na rzecz lokalnej społeczności. Jestem pełen optymizmu i czekam z niecierpliwością na realizację wspólnych projektów – podsumował spotkanie Burmistrz Jacek Wiśniowski.

oko

Rada będzie pełnić funkcję doradczą w sprawach dotyczących lidzbarskiej młodzieży

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5