W Lidzbarku Warmińskim celebrujemy Narodowe Święto Niepodległości [zdjęcia]

2021-11-11 16:10:03(ost. akt: 2021-11-11 18:46:00)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W tym roku lidzbarczanie Narodowe Święto Niepodległości celebrować zaczęli już 10 listopada koncertem "Dla Niepodległej", a zakończą świętowanie w sobotę 13 listopada.
W tym roku lidzbarczanie Narodowe Święto Niepodległości celebrować zaczęli już 10 listopada koncertem "Dla Niepodległej". W Lidzbarskim Domu Kultury wystąpił Zespół Tańca Ludowego "Perła Warmii" oraz Grupa Teatralna "Szafa".

Główne uroczystości oczywiście odbyły się dzisiaj - 11 listopada. Rozpoczęła je tradycyjnie msza święta w kościele św. ap. Piotra i Pawła.

Następnie na Placu Wolności odbył się uroczysty apel w oparciu o ceremoniał wojskowy, w którym wzięli udział przede wszystkim żołnierze z miejscowych jednostek.

Był też tradycyjny piknik na deptaku pod Wysoką Bramą, gdzie nie zabrakło występów artystycznych, pokazu sprzętu służb mundurowych i poczęstunku wojskową grochówką.

Na dzisiaj - 11 listopada zaplanowano także zawody sportowe - turniej strzelecki i pierwszy Lidzbarski Bieg Niepodległości.

Wieczorem zaś w szkole muzycznej o godz. 18.00 będzie można wysłuchać recitalu fortepianowego Mateusza Krzyżanowskiego.

Na 12 listopada zaplanowano otwarty trening piłki nożnej dla lidzbarskich przedszkolaków, a na 13 listopada mini zapasy, żeński turniej piłki nożnej i turniej siatkówki.

Natomiast na wieczór zaprasza Oranżeria Kultury na koncert fortepianowy pt. Pianomatyk.
lub
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5