W piątek zacznie się Akcja Znicz

2021-10-27 08:56:17(ost. akt: 2021-10-27 09:13:35)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

W tym roku wzmożone akcje policji zaplanowane zostały od 29 października do 2 listopada, a więc od piątku do wtorku włącznie.
Działania prewencyjno – kontrolne policji rozpoczną się już pojutrze, bo dla wielu osób rozpocznie się długi weekend.

Na głównych trasach na Warmii i Mazurach, na drogach dojazdowych do miast oraz w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy, zadbają o porządek w ruchu drogowym i bezpieczeństwo podróżujących. Uwaga policjantów skupi się na eliminowaniu utrudnień w ruchu drogowym poprzez jego upłynnianie, szczególnie w miejscach, gdzie wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Obejmą nadzorem główne ciągi komunikacyjne w okresie występowania wzmożonego natężenia ruchu pojazdów. Większy ruch na drogach przy okazji takich uroczystości, realnie wpływa na liczbę zdarzeń drogowych.

Wybierając się na cmentarz upewnijmy się, czy dotąd dobrze znana nam trasa nie uległa zmianie i gdzie w okolicy nekropolii będziemy mogli zaparkować auto. W tym celu warto śledzić strony internetowe oraz profile w mediach społecznościowych lokalnych serwisów informacyjnych oraz urzędów administracji publicznej.

kpp/ok

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5