Zazieleniło się w Ornecie

2021-10-21 18:03:02(ost. akt: 2021-10-21 18:07:32)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Od maja w przestrzeni miejskiej Ornety realizowany był projekt „Ziołowe Ogrody Miejskie”. Jego uczestnicy wspólnie zorganizowali ogrody - sadzili rośliny, zioła i kwiaty, a w październiku przygotowali i przeprowadzili grę miejską.

Celem projektu była popularyzacja zdrowego stylu życia, nauka hodowli roślin leczniczych i jadalnych, podniesienie estetyki najbliższego otoczenia, umiejętność nabywania umiejętności społecznych, czerpanie korzyści z obcowania z przyrodą, poznawanie zasad funkcjonowania środowiska naturalnego.

W ramach projektu zrealizowany został cykl warsztatów i zajęć w Centrum Kultury i Bibliotece Miejskiej oraz jednostkach biorących udział w projekcie.

W działaniach uczestniczyły dzieci z orneckich przedszkoli, młodzież szkolna, osoby dorosłe, niepełnosprawni, bezrobotni oraz grupy seniorów.

Uczestnicy wspólnie zorganizowali ogrody - sadzili rośliny, zioła i kwiaty a w październiku przygotowali i przeprowadzili grę miejską.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021" oraz środków Województwa Warmińsko - Mazurskiego.
Informacja CKiBM2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5