Zobaczcie jak wygląda plac budowy pawilonu zdrowia i żabiego stawu

2021-10-21 07:00:00(ost. akt: 2021-10-21 07:43:13)

Autor zdjęcia: um

Tężnie lidzbarskie działają od kilku miesięcy i są chętnie odwiedzane. Aktualnie trwa realizacja drugiego etapu inwestycji, która mają wprowadzić Lidzbark Warmiński na mapę polskich miast uzdrowiskowych.
Lidzbarska tężnia ma długość blisko 100 metrów, wysokość 6 metrów, a kształtem przypomina ślimaka. Zbudowana jest z drewna sosnowego i wypełniona tarniną. U dołu znajduje się basen z wodą solankową, a w górnej części ogólnodostępny taras widokowy. Inwestycja objęła także budowę największego w mieście placu zabaw dla dzieci, budowę promenad, parkingu, toalet, drogi dojazdowej, solarnej ławki do ładowania urządzeń mobilnych oraz niezbędnej infrastruktury technicznej. To jedna z największych inwestycji w regionie, która ukierunkowana jest na jeden cel - aby Lidzbark Warmiński stał się ponownie miastem uzdrowiskowym. Wykonawcą była lokalna firma Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa Pyzak. Ta sama firma wygrała przetarg na kolejny, II etap budowy infrastruktury uzdrowiskowej, czyli na budowę pawilonu zdrowia, „żabiego stawu”, promenady oraz placu do pump tracku.

Prace przy budowie już trwają. Widać kształt przyszłego stawu i zarys nowej drogi dojazdowej, która połączy się z ulicą Żytnią. „Pawilon zdrowia” zwiększy liczbę możliwych do wykonywania zabiegów zdrowotnych. Wyposażony będzie w sprzęt i urządzenia diagnostyczno - rehabilitacyjne wspomagające proces zabiegów kinezyterapii, fizykoterapii, balneoterapii i helioterapii. Promenady obejmą ścieżki terapii pieszej i ruchowej wraz z parkingami i drogami dojazdowymi. Powstanie także tzw. promenada leśna i układ kinezyterapii aktywnej, czyli rowerowy tor wysiłkowy. Przebudowany będzie system odwodnienia wraz z odtworzeniem tzw. żabiego stawu, gdzie zbudowane będą drewniane ścieżki spacerowe wokół zbiornika. II etap budowy infrastruktury uzdrowiskowej to także obiekty małej architektury, czyli ławki, kosze na odpady i infokiosk. Zakończenie prac planowane jest w grudniu 2022 roku.

Zobaczcie jak wygląda plac budowy.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5