Jesienny koncert z muzyką polską i rosyjską

2021-10-18 11:23:21 (ost. akt: 2021-10-18 11:25:32)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Zapraszamy na jesienny koncert z muzyką polską i rosyjską do Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim – 21.10.2021 – czwartek – godz. 18:00. Zagra dla nas w Bellarti Trio w składzie: Anna Wandtke – skrzypce, Paweł Panasiuk – wiolonczela i Agnieszka Panasiuk – fortepian.
Koncert uświetni prawykonanie utworu: Tadeusz Kościuszko – Polonez C-dur w opracowaniu na trio fortepianowe (skrzypce,wiolonczela, fortepian).

Anna Wandtke jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Hochschule Fur Musik w Mannheim. Skrzypaczka współpracowała z takimi artystami jak: James Levine, Kurt Masur, Paavo Jarvi, Chick Corea, Gidon Kremer, Vadim Repin, Mscislaw Rostropowicz, Evgeny Kissin, Maxim Vengerov, Nigel Kennedy. Występowała z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, m.in. Sinfonia Varsovia, Elbląska Orkiestra Kameralna, Sinfonia Iuventus, Polska Orkiestra Kameralna, Sinfonietta Cracovia. Laureatka licznych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych.

Agnieszka Panasiuk jest absolwentką Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, studia kontynuowała w Royal Academy of Music w Londynie. Brała udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez artystów, jak m. in. Jean-Paul Sevilla, Kevin Kenner, Gyorgy Pauk, Iain Partridge, Joseph Seiger, Alexander Pablovic, Andrew West, Clifford Benson, Audrey Hyland. Współpracowała m. in. z North Iceland Symphony Orchestra, Salurinn Kopavogur, a także była wykładowcą w islandzkiej Academy of the Arts w Reykjaviku. Pianistka brała udział w wielu festiwalach na terenie Wielkiej Brytanii, Islandii, Austrii i Danii. Od roku 2010 związana jest z życiem muzycznym Olsztyna i regionu.

Paweł Panasiuk jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, Trinity College of Music w Londynie. Współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami w kraju i na świecie, m. in. North Iceland Symphony Orchestra, Jon Leifs Camerata, Orkiestra Polskiego Radia, Orkiestra Straussowska, Mała Filharmonia, Landtvig String Quartett i Kwartet Radomiensis. Artysta koncertował w Kuwejcie, Japonii i na Grenlandii. Od 2010 roku jest wiolonczelistą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

Oczekujemy serdecznie!

Ważna informacja obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: tel. 517 262 146, mail: oranzeria@lidzbarkw.pl

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5