4 nietrzeźwych kierowców zatrzymano podczas weekendu

2021-10-18 09:16:08 (ost. akt: 2021-10-18 09:32:20)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci zatrzymali 4 kierowców jadących na tzw. „podwójnym gazie”. Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński kierujący motorowerem. Miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.
Podczas weekendu przeprowadzono 73 kontrole drogowe i ujawniono 44 przypadki przekroczenia prędkości. Kontrole odbywały się w miejscach niebezpiecznych na podstawie analiz zdarzeń drogowych lub zgłoszeń np. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci zwracali też uwagę na inne zachowania kierujących. Pierwsza sytuacja miała miejsce w Ignalinie w piątek, 15 października. Około godziny 15:20 zatrzymano 49-letniego kierującego motorowerem. Przeprowadzone badanie alkomatem u mieszkańca Gminy Lidzbark Warmiński wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Pojazd przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie odpowie on za przestępstwo z art. 178a §1 kk. Czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W trakcie kontroli okazało się, że motorower, którym się poruszał nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w sobotę, 16 października około godziny 08:00 w Kraszewie. 40-letni mieszkaniec Gminy Lidzbark Warmiński kierował rowerem w stanie po użyciu alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,25 promila. 40-letni mężczyzna poszedł pieszo „wzbogacony” o mandat karny. Rower przekazano osobie wskazanej.

Trzeciego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w niedzielę, 17 października Ornecie na ul. Elbląskiej. Około godziny 01:00 policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z Ornety zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego mieszkańca gminy Pasłęk, który kierował samochodem osobowym marki Seat. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 0,9 promila. Okazało się, że 19-latek nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód przekazano osobie wskazanej. W niedługim czasie zatrzymany odpowie za przestępstwo z art. 178a §1 kk. Czyn zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz środkiem karnym w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kierujący został ukarany 500 zł mandatem karnym za kierowanie bez uprawnień.

Czwartego nietrzeźwego kierującego zatrzymano również niedzielę około godziny 09:50 w Markajmach. Policjanci zatrzymali 77-letniego kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 0,6 promila. Pojazd przekazano osobie wskazanej, a mieszkańca Gminy Lidzbark Warmiński ukarano mandatem karnym.

KPP/ok

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5