OGRODZENIE PRZY "CZWÓRCE" DLA BEZPIECZEŃSTWA

2021-10-17 17:29:11 (ost. akt: 2021-10-18 15:14:01)

Autor zdjęcia: Wojciech

Dzięki radnym Markowi Olszewskiemu i Maciejowi Zielińskiemu teren przy budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim został ogrodzony. Zwiększyło to bezpieczeństwo uczniów.

— Ogrodzenie było naszym marzeniem od wielu lat, ale ze względu na brak środków nie mogliśmy tego pomysłu zrealizować — przyznaje Elżbieta Aleksandrowicz, dyrektor Zespołu. — Udało się to dopiero dzięki staraniom podjętym przez radnych miejskich.

Zakup i montaż ogrodzenia, które zostało sfinansowane ze środków pochodzących z budżetu obywatelskiego, znacznie poprawiło bezpieczeństwo uczniów, którzy przerwy międzylekcyjne lubią spędzać na świeżym powietrzu, przed szkołą.

— Rokrocznie o podziale budżetu obywatelskiego decydują mieszkańcy – wyjaśnia Marek Olszewski, jeden z inicjatorów wykonania ogrodzenia. – Jednak ze względu na to, że była pandemia, miejscy radni sami zaproponowali sfinansowanie projektów na terenach własnych okręgów wyborczych. Naszym priorytetem było ogrodzenie budynku Zespołu.

Po realizacji projektu okazało się, że zostało jeszcze trochę pieniędzy. Radni z osiedla Astronomów zdecydowali przeznaczyć je na doposażenie placu zabaw.

— Cała społeczność szkolno-przedszkolna wyraża głęboką wdzięczność Panom radnym za poprawienie bezpieczeństwa na terenie, na którym mieści się nasza placówka — dodaje na zakończenie pani dyrektor.
Wojciech Karolonek

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5