Tak świętowano Dzień Edukacji Narodowej

2021-10-15 09:00:00 (ost. akt: 2021-10-15 13:42:47)

Autor zdjęcia: um

Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników oświaty. To okazja do wręczenia podziękowań i wyróżnień pedagogom i uczniom. Obchody miejskie odbyły się w Lidzbarskim Domu Kultury, a powiatowe w "rolniczaku".
Data obchodów Dnia Edukacji Narodowej nie jest przypadkowa. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy 14 października 1773 roku. Dzień ten zwany jest także Dniem Nauczyciela.

Praca nauczyciela to trudna, ale i zaszczytna misja. Na nich spoczywa wychowywanie przyszłych pokoleń i wpajanie im wartości, którymi będą kierować się w dorosłym życiu. Tradycyjnie tego dnia praca pracowników oświaty jest nagradzana przez władze samorządowe.

Powiatowy Dzień Edukacji zorganizowano w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych. Starosta Lidzbarski Jan Harhaj wręczył wyróżnienia pedagogom oraz stypendia najlepszym uczniom ze szkół powiatu, a także nagrody za szczególne osiągniecia sportowe. Nagrodę otrzymał też zespół Wild za liczne sukcesy na międzynarodowych konkurach wokalnych.

Miejskie Obchody Dnia Edukacji odbyły się w Lidzbarskim Domu Kultury. Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski również nagrodził nauczycieli z podległych szkół i wręczył stypendia dla uczniów, którzy mają szczególne osiągnięcia w nauce. Obchody uświetnił koncert w wykonaniu Danuty Stankiewicz, lidzbarczanki i znanej na cały świecie artystki.

ok2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5