Czytanie wzmacnia - spotkanie z Michałem Szulimem

2021-10-12 09:16:00(ost. akt: 2021-10-12 09:16:28)

Autor zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim

9 października odbyła się VII Noc Bibliotek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku Warmińskim pod hasłem „czytanie wzmacnia”.
Na tegoroczną noc przyjechał do nas charyzmatyczny Michał Szulim – dziennikarz, wokalista zespołu Plateau, autor dwóch książek „Miejsce Za Miejscem, czyli podróże małe i duże” i „Podróży małych i dużych… ciąg dalszy” oraz podróżnik „po godzinach”, poza utartymi turystycznymi ścieżkami.

Swoją barwą opowieścią , wprowadził nas w świat dzikich, afrykańskich plemion Dorsi, Konso, Hamerów, Karo, Dassanech i Mursi. Niebywałe, że w Etiopii jest aż 80 języków, że jest to jedyny chrześcijański kraj na tle państw muzułmańskich. W kraju kawy zobaczyć można między innymi Lucy – przedstawicielkę linii człowiekowatych żyjącą 3,2 milionów lat temu oraz niezwykłą Pustynię Danakilską która uważana za jedno z najgorętszych miejsc na ziemi w którym królują lawa, sól i siarka.

Z całą pewnością spotkanie nas wzmocniło. Odbyliśmy podróż po Afryce przekonując się, że warto poznawać inne zwyczaje ludzi biedniejszych materialnie ale bogatszych duchowo.

akr


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Czytelnia

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5