Uczniowie śpiewali, recytowali i... ślubowali

2021-10-11 13:40:05 (ost. akt: 2021-10-11 13:58:21)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Ślubowanie na ucznia to ważne wydarzenie w życiu szkoły. W piątek, 8 października uroczystość odbyła się w lidzbarskiej Szkole Podstawowej nr4.
Wydarzenie miało miejsce w holu Szkoły Podstawowej nr4 im. Jana Pawła II. Ślubowało 36 dzieci tworzących dwie klasy pierwsze, ale najpierw musiały udowodnić, że się na uczniów szkoły nadają. Aby to zrobić śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i grały w przedstawieniu. Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci były świetnie przygotowane i z pewnością poradzą sobie z czekającą je nauką.

Dyrektor szkoły Elżbieta Aleksandrowicz przyjęła wszystkie dzieci w szeregi uczniów, życząc im i gronu pedagogicznemu, aby nauka przebiegała normalnie, bez uciążliwości związanych z pandemią.

Na uroczystości obecny był Jacek Wiśniowski burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, który podkreślił, że oprócz nauki, najważniejszą rzeczą w szkole jest uśmiech i dobra zabawa.

Ślubowanie było okazją do podziękowania radnym miejskim Maciejowi Zielińskiemu i Markowi Olszewskiemu, z których inicjatywy i przy wsparciu burmistrza, wykonano ogrodzenie przy szkole, poprawiające bezpieczeństwo dzieci.

oko


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5