Burmistrz i Radni zachęcają do sprzątania

2021-10-11 11:42:02 (ost. akt: 2021-10-11 12:06:14)

Autor zdjęcia: UM

W miniony piątek Jacek Wiśniowski burmistrz Lidzbarka Warmińskiego wraz z grupą Radnych Miejskich wzięli się za porządki. Szklane i plastikowe butelki to główne znaleziska w parku nad Symsarną.
Akcje sprzątania miasta są w Lidzbarku Warmińskim popularne. Włączają się w nie szkoły, stowarzyszenia, grupy sportowe, seniorzy z UTW, oraz inne formalne i nieformalne grupy. W piątek taką akcję zorganizował burmistrz Jacek Wiśniowski, który zaprosił do udziału radnych miejskich. Grupa spotkała się na ulicy Orła Białego i przeszła parkiem do tężni zbierając po drodze porzucone śmieci.

- Często bywam w parku i widzę, że jest duża poprawa jeśli chodzi o czystość. Mieszkańcy zazwyczaj korzystają z ustawionych pojemników i to bardzo cieszy. Dziękuję wszystkim za wspólne sprzątanie i zachęcam wszystkich do podobnych inicjatyw. Po wcześniejszym kontakcie z Urzędem Miasta można dostać worki i jednorazowe rękawiczki - powiedział Jacek Wiśniowski burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Park Uzdrowiskowy Doliny Symsarny jest dziś miejscem chętnie odwiedzanym przez lidzbarczan i gości. Znajdują się tu wiaty z ławkami, śmietniki, siłownia plenerowa, miejsce do kinezyterapii, a spacerując lub jadąc na rowerze dotrzemy mi.in do tężni czy Zacisza.

ok
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5