Noc Bibliotek w Lidzbarku Warmińskim

2021-10-08 08:10:00(ost. akt: 2021-10-08 08:06:13)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

W Lidzbarku Warmińskim Noc Bibliotek będziemy obchodzili przez dwa dni. 8 października zaprasza nas Oranżeria Kultury, a 9 października Miejska Biblioteka Publiczna.
Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza zaprasza w piątek 8 października na nietypową Noc Bibliotek. Będzie to wieczór opowieści z odległych krain baśniowych w konwencji Teatrzyku Kamishibai.

Organizatorzy zapraszają najmłodszych, ale i całe rodziny oraz wszystkich miłośników opowieści pełnych fantazji. Początek o godz. 18:00.

Natomiast następnego dnia - w sobotę 9 października o godz. 18:00 organizatorzy zapraszają na spotkanie — niezwiązane z Nocą Bibliotek, ale równie interesujące — "Czas i ludzie", prezentujące powojenne lata Lidzbarka Warmińskiego.

Słowo wstępne wygłosi historyk dr Sławomir Skowronek. Oranżeria Kultury zaprasza społeczność miasta i okolic, wszystkich entuzjastów naszej Małej Ojczyzny.
Informacje szczegółowe i zapisy: tel. 517 262 146, oranzeria@lidzbarkw.pl. Obowiązuje rezerwacja.

Natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Lidzbarku Warmińskim zaprasza na swoją Noc Bibliotek 9 października o godz. 16:00 do Sali Ślubów (dawna sala konferencyjna w "Ratuszu").

Będzie to spotkanie z Michałem Szulimem, autorem książki "Miejsce za miejscem", czyli podróże małe i duże" (2017) oraz jej drugiej części (2019); wokalistą zespołu PLATEAU, z którym nagrał 6 płyt i zagrał blisko 800 koncertów, podróżnikiem, dziennikarzem Radia dla Ciebie, współpracownikiem pisma podróżniczego "All Inclusive" i twórcą bloga www.MiejsceZaMiejscem.pl

Po spotkaniu będzie możliwość kupna obu książek z autografami autora.
Podczas spotkania poznamy też z bliska najbardziej dzikie plemiona świata i będziemy świadkami pewnej dziwnej ceremonii pasowania chłopca na mężczyznę...

Posłuchamy również o plemieniu, w którym do dzisiaj wykonuje się szokujące zabiegi inicjacyjne dziewcząt. Dowiemy się też jak smakuje sfermentowany naleśnik i poznamy historię najstarszego człowieka na ziemi.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5