Nie zatrzymał się na "stopie". Próbował uciec

2021-09-27 09:27:15(ost. akt: 2021-09-27 09:37:00)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Młody mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli w pościg. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 września koło godziny 22:25. Policjanci prewencji z Ornety zauważyli w centrum miasta pojazd marki Opel Corsa, którego kierujący nie zastosował się do znaku B-20 „stop”. Funkcjonariusze za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali sygnał do zatrzymania, ale kierowca je zignorował, przyspieszył i ruszył w stronę miejscowości Krzykały. Policjanci powiadomili inne służby w rejonie i kontynuowali pościg utrzymując kontakt wzrokowy za pojazdem.

Po kilku kilometrach, na łuku drogi, uciekający pojazd wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu uderzając w przydrożny przepust.

W pojeździe znajdowały się trzy osoby. W wyniku zdarzenia ucierpiał tylko kierujący, któremu udzielono pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jak się okazało, 25-letni kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Goleniowie. Nadto był poszukiwany do odbycia 49 dni pozbawienia wolności. Kierującego z obrażeniami ciała w asyście policjanta przewieziono do Szpitala MSWiA w Olsztynie.

W niedzielę, 26 września po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej, 25-letni mieszkaniec Gminy Lelkowo trafił do policyjnej celi, skąd zostanie przetransportowany do zakładu karnego. W niedługim czasie odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

KPP/ok

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5