Tak było na Dożynkach Powiatu Lidzbarskiego

2021-09-22 08:10:00 (ost. akt: 2021-09-22 08:16:20)

Autor zdjęcia: Mariola Adela Karpowicz

W sobotę 18 września w Bażynach pod Ornetą odbyły się Dożynki Powiatu Lidzbarskiego. Była to także okazja do docenienia wyróżniających się rolników. Dzisiaj publikujemy kilka kolejnych zdjęć z tego wydarzenia i wyniki konkursów dożynkowych.
Współorganizatorami święta plonów byli starosta lidzbarski Jan Harhaj i burmistrz Ornety Ireneusz Popiel.

Uroczystości rozpoczęła msza dziękczynna. Po niej odbył się festyn dożynkowy. Na placu dożynkowym stanęły stragany.

Pojawiły się także inne atrakcje, takie jak: poczęstunek grochówka i bigosem, darmowa wata cukrowa, czy zabawy dla najmłodszych.

Jak co roku na scenę zaproszono wyróżniających się rolników z poszczególnych gmin powiatu lidzbarskiego. Byli to: Damian Domaszczyński z Kraszewia, Wojciech Spirydonow z Miłogórza, Andrzej Piasecki z żoną Agnieszką z Bażyn, Teresa i Zbigniew Kuć także z Bażyn, Adam Sczechla z Lubomina, Anna i Wojciech Łosko z Wolnicy, Anna i Jerzy Winiarek z Samolubia oraz Ewa i Zbigniew Tenus z Konit.

Starostami tegorocznych Dożynek Powiatu Lidzbarskiego byli Ewa Jankowska i Robert Jaczewski z Bażyn.

Tradycyjnie odbyły się konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy i najatrakcyjniejsze stoisko.

Pierwszy konkurs wygrało sołectwo Henrykowo. Na drugim miejscu w konkursie na najładniejszy wieniec uplasowało się sołectwo Bażyny, a na trzecim sołectwo Nowy Dwór.

Konkurs na najatrakcyjniejsze stoisko dożynkowe wygrało sołectwo Wilczkowo. Tuż za nim znalazło się sołectwo Henrykowo, a trzecie miejsce zajęło sołectwo Nowy Dwór.
Wszystkim gratulujemy.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5