Rajd 1001 Jezior odwołany

2021-09-16 14:13:50 (ost. akt: 2021-09-16 14:28:20)

Autor zdjęcia: Artur Kusto/ok

W najbliższy weekend w Lidzbarku Warmińskim miał odbyć się etap Rajdu 1001 Jezior. Impreza została odwołana, bo po tragicznym wypadku w Rudzie Śląskiej uczestnicy masowo zaczęli rezygnować ze startu.
Na profilu Facebook Rajdu pojawił się komunikat: "Przygotowania do 8 Rajdu 1001 Jezior – HOTEL GÓRECKI memoriału Anny Wasilewskiej zostały zakończone zgodnie z założeniami. Otrzymaliśmy zgodę na rajd oraz nawet wizę.
Niestety życie samo pisze scenariusze. Często są one czarne……
Tragiczny w skutkach wypadek w ostatnią sobotę na Rajdzie Śląska wpłynął na zmianę decyzji o uczestnictwie w tegorocznej edycji rywalizacji wielu uczestników i zawodników. Wszyscy zdajemy sobie sprawę że Motorsport potrafi okazywać swoje drugie oblicze. W sobotni wieczór zaczęły wpływać @ z prośbą o wycofanie zgłoszenia do rajdu. Nasze imprezy organizowane są z myślą o ludziach z pasją i zajawką na rajdy. Jeśli pasja przestaje być frajdą szanujemy to.
W związku z powyższym frekwencja znacznie spadła. Spadła do 5 aktualnych zgłoszeń. Wobec powyższego zarząd klubu w porozumieniu z Marszałkiem Województwa Warmińsko – Mazurskiego, Starosty Lidzbarskiego, Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego, Wójta Gminy Lidzbark Warmiński i naszymi sponsorami podjął decyzję ze 8 Rajd 1001 Jezior – HOTEL GÓRECKI memoriał Anny Wasilewskiej nie odbędzie się".

Organizatorzy nie rezygnują z przyszłych rajdów i zapowiadają, że wystartuje następny, choć niewykluczone, że w nieco zmienionej formie.

olo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5