Nadmierna prędkość mogła doprowadzić do tragedii

2021-09-14 09:34:26(ost. akt: 2021-09-14 09:41:48)

Autor zdjęcia: kpp

Kobieta na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Miała dużo szczęścia, ale niech to będzie ostrzeżenie dla innych.
Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 13 września około godziny 13:00 na drodze wojewódzkiej nr 513 w okolicach miejscowości Kierwiny. Według ustaleń policjantów 21-letnia kierującą samochodem marki Ford Focus na łuku drogi utraciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i dachowała. Na szczęście nic jej się nie stało. Podróżowała sama i była trzeźwa. Kierującej z uwagi na uszkodzenia w pojeździe zatrzymano dowód rejestracyjny oraz została ukarana mandatem karnym.

Policjanci apelują: kierowco zwolnij, zmienna pogoda nie sprzyja bezpieczeństwu!

Pomimo okresu letniego, w ostatnim czasie odnotowaliśmy zwiększoną ilość zdarzeń drogowych. Nagłe załamania pogody: silne wiatry, opady i mgły znaczenie ograniczające widoczność na drodze przyczyniają się do zdarzeń drogowych. Mokra nawierzchnia staje się śliska i nie sprzyja bezpieczeństwu. Aby temu zapobiec, należy dobrać technikę jazdy do warunków panujących na drodze. Najczęściej wystarczy zwolnić.

KPP/ok

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5