37 i 39-latek odpowiedzą za kłusownictwo

2021-08-30 08:44:53(ost. akt: 2021-08-30 08:49:30)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Nadesłane

Dwóch mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego odpowie przed sądem za naruszenie Ustawy o rybactwie śródlądowym. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas nielegalnego połowu ryb przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej.
Dla niektórych, chęć pozyskania ryb jest większa niż samo jej złowienie. Nie liczy się wyzwanie, walka wędkarza z rybą przez zastosowanie różnego rodzaju metod, przynęt, umiejętności. Tak było w przypadku dwóch mieszkańców Gminy Lidzbark Warmiński, którzy w sposób nielegalny chcieli pozyskać ryby przy użyciu narzędzi rybackich w postaci sieci typu wonton, zastawionej na jeziorze Symsar w okolicach Żegot. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej i przekazani policjantom do wykonania dalszych czynności procesowych.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 26 sierpnia około godziny 21:00. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Narzędzia do kłusowania zostały zabezpieczone, następnie trafią do sądu z wnioskiem o przepadek. Policjanci wykonali czynności procesowe, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów dla 37 i 39-latka.

W niedługim czasie sprawa trafi do sądu. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP/ok


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5