Przyczyną było nieostrożne wymijanie

2021-08-27 10:38:38(ost. akt: 2021-08-27 10:47:51)

Autor zdjęcia: kpp

Wczoraj w Ełdytach Wielkich doszło do wypadku z udziałem busa i samochodu osobowego. Sprawcą był 40-letni kierowca, który na łuku drogi uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena.
Zdarzenie miało miejsce wczoraj, 26 sierpnia około godziny 14:30 w okolicach miejscowości Ełdyty Wielkie. Jak ustalono na łuku drogi 40-letni kierujący pojazdem audi nie zachował ostrożności podczas manewru wymijania, zjechał na przeciwległy pas jezdni i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym busem. Na szczęcie nikt w zdarzeniu nie ucierpiał, ale pojazdy zostały dość poważnie uszkodzone. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia mieszkaniec powiatu olszyńskiego, został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali też dowody rejestracyjne w obu pojazdach z uwagi na uszkodzenia.

Policja kolejny raz apeluje o szczególną ostrożność i zdjęcie nogi z gazu przez kierujących pojazdami z uwagi na zmienne warunki pogodowe. Śliska i mokra nawierzchnia dróg to ogromne wyzwanie dla kierowców. Lepiej zwolnić, i dojechać do celu kilka minut później, niż narażać siebie i innych na niebezpieczne sytuacje na drodze.

KPP/ok


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5