Sygnał Czytelnika. Ptasi bufet - czy to dobry pomysł?

2021-08-23 09:10:58(ost. akt: 2021-08-23 09:22:40)

Autor zdjęcia: Tomasz P.

Spacerując po Fromborku natknąłem się na taki ptasi bufet (załączam zdjęcie). Myślę, że takie rozwiązanie przydałoby się przy bulwarach w Lidzbarku Warmińskim — napisał do nas jeden z naszych Czytelników.
W Lidzbarku Warmińskim nie brakuje dzikich ptaków, a to także za sprawą dostępności wody przepływających przez miasto rzek. Cieszymy się ich towarzystwem, ale czy dobrze je dokarmiamy? Raczej nie.

Głównie karmimy je resztkami pieczywa, które im zwyczajnie szkodzą. Nie raz pisaliśmy, że chleb, bułki itp. to nie jest dobre pożywienie dla ptaków. Niestety, ciągle widuje się mieszkańców naszego miasta, którzy rozdrabniają pieczywo i wrzucają je do Łyny.

Tak więc kolejny raz przypominamy, że to szkodzi zdrowiu ptaków. Lepiej ich nie karmić, niż dawać im chleb.

A co powinno się im dawać do jedzenia?

Przede wszystkim: zboża, kasze, płatki owsiane, ziarna słonecznika, konopi, dyni, orzechy, suszone owoce oraz gotowe mieszanki nasion dla dzikich ptaków, które można kupić w sklepach zoologicznych.

Dobrym rozwiązaniem podzielił się z nami jeden z naszych Czytelników: "Spacerując po Fromborku natknąłem się na ptasi bufet. Myślę, że takie rozwiązanie przydałoby się przy bulwarach w Lidzbarku Warmińskim. Bo jak widzę ludzie non stop karmią ptactwo chlebem, a nie odpowiednia karmą... napisał pan Tomasz.

Jak Wam się podoba taki ptasi bufet?
lub

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5