Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry już za nami

2021-08-24 15:00:00(ost. akt: 2021-08-24 15:11:14)

Autor zdjęcia: Klaudia Danilewicz/LDK

Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry już za nami. Złotą Szpilkę, czyli nagrodę główną zdobył Kabaret Kwiatkowski i Bank, a Nagrodę Publiczności Kabaret A jak! LWHiS to nie tylko turniej, ale też inne wydarzenia, których byliśmy świadkami.
Turniej o Złotą Szpilkę 42. Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry wygrał Kabaret Kwiatkowski i Bank, który połączył stand-up z rockandrollem.

Publiczność natomiast nagrodziła Kabaret A jak! — cztery dziewczyny, zafascynowane inteligentnym humorem i skeczami muzycznymi.

Grand prix turnieju to 5000 złotych, a nagroda publiczności - 1000 zł. Ale panie z Kabaretu A jak! zdobyły także I nagrodę w kwocie 1500 zł.

Drugie miejsce i nagrodę w kwocie 1000 zł wywalczył Nibykabaret, a trzecie (500 zł) Demakijaż.

Było też wyróżnienie za kreację aktorską i umiejętność budowania różnorodnych postaci. Jury przyznało je Adriannie Napiórkowskiej-Babich z Kabaretu A jak!

Natomiast wyróżnienie za konsekwentną drogę artystyczną otrzymał Nibykabaret.

W tym roku jury obradowało w składzie: Dariusz Kamys - przewodniczący, Agnieszka Litwin i Marcel Wiercichowski.

Zanim doszło do Turnieju o Złotą Szpilkę widzowie mogli obejrzeć Stand-up, który poprowadził Arkadiusz Jaksa Jakszewicz. Na scenie Lidzbarskiego Domu Kultury bawili nas: Grzegorz Dolniak, Tomasz Boras Borkowski, Maciej Adamczyk i Juliusz Sipika.

A po turnieju odbył się tradycyjnie koncert laureatów, a po nim spektakl "Porwanie", a w nim: Agnieszka Litwin), Dariusz Kamys, Przemysław Żejmo, Marek Litwin, Marcel Wiercichowski.

42. Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry zakończył niedzielny występ Kabaretu Ławeczka oraz Pietrek Śpiewa.
lub

Fot. Klaudia Danilewicz / LDK
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5